Heiko Laux

Heiko Laux
Techno
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Heiko Laux to dzisiaj jedna z kluczowych postaci dla nurtu deep techno. Można właściwie powiedzieć, że to jego fundator i największy propagator. Produkcją muzyki zajął się już w 1994 roku w Bad Nauheim i wkrótce przeniósł się do Berlina. Ufundowany przez niego label Kanzleramt do dzisiaj jest ostoją i właściwie ikoną deep techno. Pod jego szyldem powstało najwięcej kluczowych nagrań i albumów, które ukształtowały gatunek. Przez wiele lat było to home label dla Alexandra Kowalskiego czy Johanesa Heil’a – dzisiaj dwóch prominentnych gwiazd światowego techno. Oprócz nich dla Kanzleramt nagrywali Paul Mac, Joel Mull czy Fabrice Lig czyli inni wielcy gatunku.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przez te wiele lat label wydał prawie 150 tytułów a sam Heiko 4 kapitalne albumy: Sensefiction czy Ornament to bez dwóch zdań klasyki gatunku i udane próby wzbagacanie techno elemenetami transu a nawet jazzu. Dzisiaj Laux mocno rozwija projekt Offshore Funk, który ma pokazać bardziej dojrzałe oblicze techno. Bardziej dojrzałe i kojarzące wiele elementów innych gatunów nie tylko elektroniki.

 

Od kilku już lat bardzo blisko współpracuje z europejską oazą deep techno tj. z Jorisem Voornem i Stevem Rachmadem. Zwłaszcza z tym ostatnim zanosi sie na coś poważniejszego. Pojawiły sie już wspólne nagrania i drugi rok z rzędu będą wspólne występy na największych europejskich festiwalach elektroniki jak Awakenings i Amsterdam Dance Mission.

DJ Chart | Heiko Laux | 02.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Heiko Laux & Diego Hostettler Chicken Understood Kanzleramt
2 Markus Suckut False Edit Select Records
3 Heiko Laux & Alexander Lukat Bleak (Apathism Mix) Sin LTD SINLTD02
4 Masa Ueda Sprecher Verdammteres (Truncate remix) Torque
5 Heiko Laux Re-Televised (Lucy remix) Thema
6 Ronan Portela & Ariel Rodz Among Noise (Jonas Kopp remix) Unique Community
7 Rich Jones Solstice Soma Records
8 Inigo Kennedy Accordion Token
9 Forest People Ishim Blind Spot Music
10 Marc Romboy & Ken Ishii Gosa (Heiko Laux & Diego Hostettler remix) Systematic

Fotogalerie z udziałem Heiko Laux

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →