Friendly Fires

Friendly Fires
Alternative Rock Electronic
Wytwórnie:
XL

Friendly Fires nie da się nie lubić i nie szanować, potwierdzają to liczne nominacje do nagród pokroju Brit Awards i Mercury Music Prize, podwójna platynowa płyta przyznana za znakomitą sprzedaż debiutanckiego „Friendly Fires” oraz wyprzedane trasy koncertowe. Brytyjska formacja bez wątpienia jest jednym z najciekawszych zespołów nowej fali łączącej taneczną elektronikę i alternatywny rock.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Friendly Fires są niezrównani w wymyślaniu melodii, wystarczy raz posłuchać tylko takich utworów jak „Paris”, „Jump In The Pool”, „Skeleton Boy”, czy „Kiss Of Life”, żeby ich harmonie na długo pozostały w głowie. Warstwa rytmiczna, miejscami zaczerpnięta z disco, miejscami inspirowana afrykańskimi brzmieniami, a czasem zahaczająca o awangardową elektronikę zmusza podczas koncertów do niczym nieskrępowanego tańca.

 

To właśnie dla takiej muzyki ukuto sformułowanie „indie dance” i właśnie ten nurt muzyki jest obecnie najciekawszym gatunkiem, w ramach którego może pojawić się jeszcze wiele niezwykle ekscytujących projektów. Znając przebojowy potencjał Friendly Fires to i tak oni będą stać na czele tej nowej muzycznej rewolucji.

Fotogalerie z udziałem Friendly Fires

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →