Enter Shikari

Enter Shikari
Hardcore
Kraj:
Wielka Brytania
Wejść w świat muzyki Enter Shikari jest niczym zanurzyć się w komorze deprywacji sensorycznej – zmysły już nigdy nie będą funkcjonować wedle utartych schematów. Brytyjczycy z St. Albans stanowią obecnie jedną z najbardziej zaskakujących formacji. Ich muzykę określa się mianem post-hardcore, choć oni sami, jeśli już muszą dokonać klasyfikacji, wolą definiować ją jako space-metal. Korzystają z szerokiego spektrum ciężkiego, gitarowego brzmienia, łącząc je z elektroniką, dubstepem, d’n’b, a nawet stylistyką trance.
Czteroosobowa formacja powstała w 2003 roku, a jej nazwa została zaczerpnięta z dwóch źródeł: od nazwy łodzi należącej do wuja wokalisty grupy, Roughtona „Rou” Reynoldsa, a zarazem od imienia bohatera sztuki jaką napisał on przed uformowaniem muzycznego składu. Shikari oznacza również myśliwego i łowcę w języku perskim i kilku indyjskich narzeczach, w tym, w bengalskim, hindi, nepalskim, pendżabskim i urdu. Nazwa zobowiązuje, dlatego też zespół niestrudzenie poluje na nietuzinkowe brzmienia, które przetwarza w swój nonkonformistyczny sposób.
Już debiutancki album „Take to the Skies“ z 2007 roku, udowodnił, że obrana droga muzyczna jest słuszna, bo płyta uplasowała się na czwartym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży. Z kolei drugi krążek „Common Dreads” wydany dwa lata później od razu znalazł się w pierwszej 16-tce najlepiej sprzedających się płyt na Wyspach. 2012 rok Enter Shikari powitali wydaniem trzeciego w swym dorobku albumu „A Flash Flood of Colour“.
Źródło: Audioriver.pl
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →