Znamy pierwsze gwiazdy Audioriver 2012!

News

Właśnie poznaliśmy pierwsze gwiazdy nadchodzącej edycji festiwalu Audioriver! W ostatni weekend lipca 2012 na płockiej plaży usłyszymy m.in. Luciano!

Nadszedł dzień, na który czekało wielu fanów dobrej, tanecznej elektroniki – organizatorzy festiwalu Audioriver ogłosili pierwsze nazwiska. W tym roku na płockiej plaży zaprezentują się m.in. Luciano, Black Sun Empire, SebastiAn, Byetone i Dub Phizix feat. MC DRS. Na pewno dużym zaskoczeniem jest zaproszenie grupy Enter Shikari!
Na Audioriver wybrzmiewały już ciężkie gitary, jednak tak mocnego uderzenia, jak Enter Shikari, jeszcze w Płocku nie było! Autorzy wydanej niedawno płyty „A Flash Flood of Color” łączą elementy muzyki post-hardcore, alternatywnego metalu, dubstepu i drum & bassu, a na ich koncertach moc po prostu wylewa się z głośników.
Enter Shikari
Luciano to najgorętsze nazwisko z kręgu house i techno, prawdziwa ekstraklasa. Genialny, pełen charyzmy DJ i producent, właściciel wytwórni Cadenza i głównodowodzący cyklem imprez Vagabundos na Ibizie.
Luciano
W Płocku oczywiście nie może zabraknąć muzyki drum & bass oraz dubstep i tutaj także organizatorzy nie zawodzą, sprowadzając Black Sun Empire. W ankiecie podsumowującej poprzednią edycję, bardzo wiele osób prosiło o zaproszenie właśnie tego trio.
Black Sun Empire
W podobnych rejonach muzycznych porusza się Dub Phizix, który w Płocku wystąpi wraz MC DRS. George Owens – bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko – może nie ma tak bogatej biografii, jak Black Sun Empire, ale z pewnością jest jedną z ciekawszych postaci na dzisiejszej scenie. Dowodzą tego m.in. wydawnictwa w tak renomowanych wytwórniach, jak Soul:R, Exit czy Ingredients.
Dub Phizix
Na Audioriver wraca electro rodem z wytwórni Ed Banger oraz eksperymentalna i bezkompromisowa elektronika. Pierwszy ze wspomnianych nurtów reprezentował będzie SebastiAn, czyli autor dwóch solowych albumów oraz współtwórca płyty „Steak” nagranej wraz z Sebastienem Tellierem i Mr. Oizo. Po drugiej stronie medalu mamy zaś Olafa Bendera znanego jako Byetone, który wraz z Alva Noto i Frankiem Bretschneiderem prowadzi legendarną wręcz wytwórnię Raster-Noton.
SebastiAn
Audioriver 2012 odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2012 na plaży w Płocku oraz na tamtejszym rynku Starego Miasta.
Źródło: materiały promo

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →