Barbara Klein

Barbara Klein
Minimal Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Toruń

Barbara Klein pochodzi z Torunia, a przygodę z muzyką zaczęła jako dziecko od obowiązkwej w jej rodzinie nauki gry na pianinie. Szukając później swojego miejsca muzycznego znajdowała je zawsze w raczej undergroundowych gatunkach – grała na keyboardzie i śpiewała w punkowej kapeli Ultimate Brigade z kolegami z liceum. Jednocześnie rozwijała umiejętności w innych formach ekspresji – uczęszczała na zajęcia teatralne i plastyczne.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Poźniej pojawiła się muzyka elektroniczna i pierwsze klubowe party. W 2002 roku zaczęła organizować imprezy techniczne w Toruniu, na których grali między innymi Sonarsson, Rebus, G-Sound, Phil-Audio, Mikan. W 2003 roku postanowiła nauczyć się fachu dj’skiego i też bawić ludzi swoją muzyką. Zagrała imprezy między innymi w Toruniu, Krakowie, Koszalinie, Gdyni oraz w Warszawie na Pure Underground Techno z Chrisem Liberator’em, Zeebeedem, Edd’em, Marcinem Czubala i innymi.

 

W 2004 roku wraz z przeprowadzką do Łodzi ta młoda Djka skierowała swoje zainteresowania muzyczne w stronę electro, a w setach zaczęły dominować elementy clashowe. W 2006 roku, po spędzeniu dłuższego czasu w Berlinie doszła jednak do wniosku, że „mniej znaczy więcej” i obecnie najlepiej czuje się znów przy techno, ale tym minimalowym, głębokim i delikatnym, ale jednocześnie surowym. Taki też kształt przybierają powstające w domowym studiu kawałki. Przez pewien czas była rezydentką w łódzkim klubie OIOM, gdzie organizowała cykliczne imprezy z zagranicznymi artystami, m.in Ryanem Crossonem, Baremem, Axelem Bartschem, Ambivalentem, Butane…

 

Po skończonych studiach przeprowadziła się do Paryża, gdzie skupiła swoją działalność twórczą na produkcji video –  współpracowała z francuskim producentem wydającym na Rrygularze i Apnea From Karaoke To Stardom oraz wydającym na Perlon i Minibar artystą Cabanne. Zaczęła specjalizować się w krótkich formach filmowych perfekcyjnie dopasowanych do atmosfery minimalowych produkcji – tworzyła dla Cesare vs Disorder, Hubble, Dapayk, Franklin de Costa, Anthony Collins.

 

Najbardziej efektowną okazała się współpraca z wydającym na Minusie Marc Houle, dla którego stworzyła serię klipów video towarzyszących wydanemu w 2010 roku albumowi „Drift” Obecnie Barbara Klein mieszka w Berlinie, Wciąż związana z niezależną sceną techno zajmuje się fotografią portretową artystów i sztuką video.

 

flavors.me/barbaraklein
www.facebook.com/pages/Barbara-Klein/161489413891131
www.youtube.com/user/barbaraklein

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →