Atari Teenage Riot

Atari Teenage Riot
Hardcore Punk Techno
Kraj:
Niemcy

Atari Teenage Riot to ekstremalna mieszanka punkowych wokali, anarchistycznego i radykalnie antyfaszystowskiego przekazu, połamanych breakcorowych beatów, metalowych riffów, hardcore techno, noise i hip-hopu. Rewolucyjna pod względem muzycznym i tekstowym. Nie bez znaczenia była muzyczna przeszłość każdego z członków. Stworzyli zespół ponad podziałami muzycznymi, który miał jednoczyć ludzi różnych subkultur wokół wspólnej idei.

Alec Empire jako nastolatek występował w zespołach punkowych. W 1992 razem z Hanin Elias i Carlem Crackiem utworzyli Atari Teenage Riot. W 1994 założył w Londynie własny label, Digital Hardcore Recordings. Właśnie w DHR ukazały się produkcje Atari Teenage Riot, a nazwa wytwórni stała się określeniem całego gatunku.
Dzieciaki przychodzące do klubów na koncerty ATR kończyły w karetkach z zaburzonym rytmem pracy serca, a koło całego elektronicznego sprzętu Empire’a zawsze leżał przynajmniej jeden baseball przygotowany na wypadek wjazdu neonazistów. To zawsze były bardzo punkowe koncerty, intensywne, wyzwalały w ludziach niesamowitą energie, dzieciaki pogowały do elektronicznej muzyki, ludzie szaleli, do czego zresztą byli zachęcani ze sceny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1997 do ATR dołączyła Nic Endo. Alec Empire był pod wrażeniem jej umiejętności, a widok na koncercie dziewczyny obsługującej skomplikowany sprzęt elektroniczny wydobywający tak potężną ścianę dźwięku inspirował wiele młodych feministek chcących robić muzykę. Pokazywała, że elektronika to nie tylko domena mężczyzn.
ATR współpracowali między innymi z Nine Inch Nails, Rage Against The Machine, Wu-Tang Clan, Ministry.

W 2000 roku po ciężkich i intensywnych jak zawsze trasach koncertowych (oraz śmierci Carla) grupał się rozpadła. Muzycy doszli do wniosku, że muszą od siebie odpocząć, nie mogli dłużej współpracować. W 2010 roku zespół postanowił się reaktywować z nowym wokalistą MC CX Kidtronik.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →