Atari Teenage Riot wracają do Polski – BILETY

714
Wydarzenie
Atari Teenage Riot wracają do Polski – BILETY

Grupa Atari Teenage Riot będzie główną gwiazdą Interference Festival, który odbędzie się w najbliższy weekend w Gdańsku.

Grupa Atari Teenage Riot powstała w 1992 roku w Berlinie, od początku tworzyli ją Alec Empire, Hanin Elias oraz Carl Crack. Ich muzyka łączyła elementy punku z szeroko pojętą elektroniką, m.in. gabberem, breakbeatem czy jungle. Do 2000 roku, czyli momentu przerwania działalności, wydali 3 albumy studyjne. Zespół zasłynął także z antynazistowskich, anarchistycznych przekonań politycznych.
W 2010 roku grupa reaktywowała się z nowym wokalistą CX KiDTRONiK, który zastąpił zmarłego Carla Cracka. Triumfalnie wyprzedany koncert, zagrany przed niemalże tysiącem zagorzałych fanów sprawił, że media huczały od doniesień o ich elektryzującym powrocie. Zapytani jak udała im się tak zdumiewająca reaktywacja, Alec Empire opisał to jako „aktualizację „oprogramowania”, dramatyczną zmianę punktu widzenia, czerpiącego z rdzenia gniewu ATR w latach 90. jednak pomijającego jątrzący się chaos, który kiełkował ze zmurszałych problemów przeszłości”. W nowym składzie zespół nagrał 2 kolejne płyty.
Atari Teenage Riot są główną gwiazdą Interference Festival, który odbędzie się w dniach 20 i 21 października w Gdańsku.