Bagdad Cafe

Bagdad Cafe

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Łódź
Adres:
ul. Stefana Jaracza 45
Email:
Telefon:
bar: 63-997-99 | biuro: 632-73-74
Adres www:
http://www.bagdadcafe.pl/

Opis klubu Bagdad Cafe

BAGDAD CAFE to z pewnością nieustannie od wielu lat najbardziej klimatyczne i tolerancyjne miejsce w Łodzi, klasyka na rozrywkowej mapie Łodzi. Ulokowany w zabytkowej willi fabrykanta Stillera był pierwszym lokalem postsocjalistycznej Rzeczypospolitej.

Pracowali tu za barem m.in.redaktor naczelny Aktivist-a, dziennikarz Radia Łódź, dziennikarz Gazety Łódzkiej, aktorzy, artyści, menadżerowie i właściciele innych klubów w Łodzi i Warszawie. Bagdad był dla nich miejscem gdzie nie tylko uczyli się nalewać drinki, ale także rozwijali swoje talenty plastyczne, literackie, muzyczne i organizacyjne.

To tu narodziła się jedyna w Łodzi grupa Dj-ów – barmanów. Mario, Roni i Kriss, którzy wypromowali w Łodzi imprezy pt. „Black Music Night”.

Bagdad zmienia się podążając za nowościami. Początkowo identyfikowany jako klub jazzowy, stał się miejscem, w którym odbyła się pierwsza całkowicie house-owa impreza klubowa.

Obecnie odbywają się tu słynne już imprezy klubowe z muzyką house, reggae, funk, breakbeat, elektro i in. Bagdad nie zamyka się w jednorodnej stylistyce, można pobawić się tu przy rożnej muzyce; można też obejrzeć każdego miesiąca inna wystawę studentów i absolwentów ASP.

Przez całe lato miły ogródek wśród drzew z dala od zgiełku miasta ze smakowitymi potrawami z grilla.

Mapka: