KLAWY piknik nad Wisłą // po warszawsku! // Fala – Pawilon

Clubbing
KLAWY piknik nad Wisłą // po warszawsku! // Fala – Pawilon

Niedziela, 02 sierpnia 2020
godz: 14:00

Fala - Pawilon nad Wisłą

Płyta Desantu, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

„Szemrane tango, tango spod latarni,
niech tanga magią wróci noc sprzed lat (…)”
– śpiewał Jarema Stępowski w apaszowskim „Szemranym Tangu” 🎵🥁 🎹

Wiele dekad po tym jak do tej i innych piosenek tańczyła warszawska ferajna, tytuł ten zainspirował cykl potańcówek z warszawskim folkiem, na których DJ Czerniak – młody entuzjasta klimatów muzycznych z syreniego grodu – w różnych warszawskich klubach (których większości już na mapie Warszawy nie znajdziecie) prezentował muzykę takich sław jak: Stanisław Grzesiuk, Jarema Stępowski czy Kapela Czerniakowska, a także piosenki okupacyjne i powstańcze.
A że tak się składa, że ten (już mniej młody) entuzjasta to Karol z naszej spółdzielni, postanowiliśmy zafundować sobie podwójną podróż w czasie i zaprosić Was na potańcówkę „Szemrane Tango” nad Wisłą.

Oprócz muzyki będzie też trochę wiedzy – historia Warszawy, ale w wydaniu „podchmielonym”! 🍻 O 14:30 zapraszamy na wykład i spotkanie z Piotrem Wierzbickim, autorem książki „Podchmielona historia Warszawy” i przewodnikiem warszawskim, założycielem strony „Warszawa Na Wyrywki”.
Gdzie mieszkali, a gdzie poświęcali się swojemu rzemieślnictwu piwowarzy w najdawniejszych dziejach Warszawy? Które piwa królowały na warszawskich stołach? Jak uwarzyć piwo? Jak stolica wypadała w produkcji piwa na tle Mazowsza? Kto rozwinął przemysł browarniczy na wielką skalę? Oprócz odpowiedzi na te pytania dowiemy się również, co dziś zostało z piwowarskiej potęgi miasta, będzie można również kupić książkę bezpośrednio od autora.

//

Rezerwacje stolików: [email protected]
Wszystkie wydarzenia w Fali są bezpłatne.

//

Zasady bezpiecznej rekreacji:
– prosimy Was o dezynfekowanie rąk płynem dezynfekcyjnym,
– prosimy o zachowanie dystansu 2m od innych uczestników, oraz zakładanie maseczki w kolejkach, podczas korzystania z kontenera sanitarnego, ciągów komunikacyjnych

DZIĘKUJEMY 😊

Pamiętaj: jeśli masz gorączkę, kaszel, miałeś kontakt z osobami zarażonymi – bezwględnie pozostań w domu, a w razie potrzeby skontaktuj się z odpowiednimi służbami.

//

Wspierają nas:
muno.pl
Rytmy.pl
Idę w TangoSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa