Back To The Basses

Clubbing

Sobota, 10 października 2009
godz: 22:00

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Agencja muzyczna Addicted To Sound oraz klub Piekarnia zapraszają na klubowy projekt roku. „ Back To The Basses ” będzie swoistym „refreshem” wydarzeń sprzed lat, którym ATS stawi czoła wszechwiejącej nudzie i wprowadzi w muzyczny świat trochę życia. Wydarzenie ma zapoczątkować zmiany wizerunku klubów w Stolicy.

W okresie kiedy parkietami warszawskich scen rządzą pseudo dj-e grający komercyjne przeboje, my wychodzimy naprzeciw tym przelotnym trendom ukazując prawdziwe oblicze elektronicznych dźwięków. Na obydwu scenach wystąpią światowej klasy artyści: Lady Waks, Hardy Hard, Jaykosy, Diana d’Rouze, Madame Tinto oraz wschodzące gwiazdy sceny klubowej Niemiec i Polski: Cherry, Lowrider, Weld, Greg D, Tomake, Mike Digital.

Oprawa całego wydarzenia pozwoli przenieść się uczestnikom do czasów, kiedy to na imprezy chodziło się dla muzyki i dobrej zabawy. Addicted To Sound to doskonałe połączenie techniki cyfrowej obrazu oraz dźwięku, a tego wszystkiego będziecie mogli doświadczyć już … 10 października w klubie Piekarnia!!!

 

LADY WAKS

Lady Waks jest już zapewne znana większości Polskim klubowiczom. Niesamowicie wszechstronna i w wielu dziedzinach działająca kobieta. Producentka, dj-ka, promotorka oraz projektantka własnej wystylizowanej mody. Jej ukochany breakbeat, zaczeła szeroko rozpowszechniać pod koniec lat 90, występując na licznych imprezach, festiwalach oraz podczas audycji radiowych. Przełomowe sukcesy zaczeła osiągać za sprawą, później dobrze wszystkim znanej audycji In beats We trust na falach stacji Re-cord.

Niedługo później zorganizowała największy breakbeat’owy festiwal na świecie Break Arena. Rosjanka od kilku lat skutecznie podróżuje po całym świecie, podbijając coraz to kolejne serca klubowiczów, zarówno w małych klubach jak i na dużych eventach. Rezydentka klubu The Tunnel w ST. Petersburgu. Ostatnio w Polsce podczas większych festiwali, mogliśmy jej wysłuchać na Mayday 2007(w breakowym wydaniu) oraz na Global Gathering 2008(tym razem pokazała drum and bass’owom twarz).

Jej wspólne produkcje z Hardy Hardemm, są znane i kojarzone na całym świecie. Widać to chociażby podczas tańca i reakcji publiki, podczas grania owych tracków przez wspomniane gwiazdy. Jej najpopularniejsze produkcje to Shake It oraz Call It Minimal.

Hardy Hard

Hardy Hard to pseudonim sceniczny DJ’a i twórcy muzyki z gatunku Electrotechno. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Kay Lippert – urodzony 10 września 1974 roku w Dreznie. Przygodę z muzyką rozpoczynał od tworzenia prostych melodii na komputerze Atari, a następnie na Amiga 500. Początkowo tworzyl muzyke do gier komputerowych i demówek. Na przełomie 1991/1992 zaczął tworzyć swoje pierwsze produkcje i grać w Drezdeńskim klubie The Fabrik pod pseudonimem Hardsequencer.

Jego pierwsze nagranie demo trafiło do berlińskiej wytwórni Low Spirit (wytwórnia WestBama) w 1992. Był pierwszym wschodnioniemieckim twórcą wydającym produkcję stworzone na Amidze. Jego kolejne vinyle: Noise is the Message, Brain Crash, The Dancing Nations oraz Ear to Brain stały sie światowymi klasykami rave’u.

Po jego występie na Mayday 1994 licznie koncertował m.in. w Australii, Azji i Ameryce oraz remixował takich artystów jak Yello, Marusha, Moby, Westbam, Afrika Bambaataa, Jan Delay czy H-Blocks (to tylko część twórców).
W roku 1995 stał się rezydentem w jednym z najpopularniejszych berlińskich klubów E-Werk i w latach ’96/’97 przeniósł się z Drezna do Berlina. Wtedy też postanowił skończyć z muzyką rave i zmienić pseudonim na Hardy Hard.
Ostatnia produkcja Harsequencera nosiła tytuł The Healer. Pierwsze produkcje jakie stworzył Hardy Hard – Metal Hammer (label Loud & Slow) oraz Here Comes That Sound stały się klubowymi hitami. Jeden z najpopularniejszych utworów 1998 roku The Silver Surfer był praktycznie ówczesnym hymen Love Parade, gdzie był najchętniej odtwarzanym utworem.

Występował na wielu międzynarodowych imprezach np. na legendarnym Air-Rave na pustyniach Nevady w USA, Nature One Festival (Niemcy), Miami Musicconference, wszystkich Loveparade (Berlin , Capetown, Mexico City, Tel Aviv); grał m.in w: Yello[SPAM] w Tokio, 1015 Folsom i DV8 w San Francisco, londyńskim Club UK, Chicago; odwiedził m.in. Szwajcarię, Austrię, Polskę, Rosję, Belgię, Holandię i oczywiście całe Niemcy. Nie sposób wspomnieć o tych wszystkich miejscach.

Pierwsze produkcje we własnym projekcie Chemical Reaction Food wydał w wytwórni Electric Kingdom, z którą – wspólnie z WestBamem – rozpoczął również w 1998 roku cykl imprez o tej samej nazwie. Wprawdzie panowało ożywienie muzyki lat 80′ ale grali Electro-Techno i Boogiebreaks w zupełnie nowym kontekście, co bylo zupełną nowością na niemieckiej scenie tanecznej.

W tym czasie Kay Lippert i legenda hip hopu – Afrika Bambaataa pod szyldem projektu Sirius B wydali m.in If You TechnoLectro, Tellievision i Funky & Proud. Od tego czasu wiele utworów zostało dodanych do wciąż rosnącej dyskografii tego artysty reprezentującej jego kreatywną twórczość i umożliwiającej mu szturmować kluby na całym świecie.

Diana d’Rouze

Naprawdę nazywa się Katarzyna Kretek. Z urodzenia bytomianka. Najpiekniejsza polska DJ-ka.
Swoje pierwsze kroki na klubowej scenie zaczęła stawiać w 1997 roku w Amsterdamie, gdzie zadebiutowała w klubach Roxy i Sinners In Heaven. Potem poleciała na Ibizę. Trafiła do klubu KM5, gdzie w niedługim czasie stała się gwiazdą niedzielnych wieczorów.

Ibiza polubiła jej pikantne i energiczne sety, dzięki którym została rezydentem kilku cyklicznych imprez w najlepszych klubach na wyspie: najpierw w Pacha Zenith, a potem w Amnesii. Po DJ-skich przygodach w Hiszpanii, Diana wróciła do Polski. Zamieszkała w Poznaniu, gdzie założyła agencję artystyczną Flying House Communications i zajęła się organizacją cyklicznych imprez z udziałem zagranicznych DJ-ów, na 18 piętrze Akademii Ekonomicznej.

Poznańska, potem ogólnopolska publiczność klubowa pokochała ją za umiejętne budowanie napięcia muzycznego, nowatorskie, techniczne, mocne i porywające do tańca sety. Diana szybko znalazła się w czołówce najlepszych krajowych DJ-ów, stając się nieodłączną częścią polskiej kultury klubowej. Ma za sobą występy z takimi sławami jak Carl Cox, Timo Maas, Paul van Dyk, Sven Väth, Chris Liebing, Marco Bailey, Rush, Marco Lenzi czy Marco Nasty. Warto dodać, że żaden poważniejszy festiwal techniczny w Polsce, jak chociażby osławione Creamfields, nie może się odbyć bez jej udziału.

Madame Tinto

Djka. Jej motto to „MAD about music”. Unika szufladkowania wypracowując swój specyficzny styl. Prezentuje brzmienia od deep-house przez funkowy groove, elektro-pop do cięższych hiszpańskich klimatów.

Współpracuje z wokalistką-MC Dominique (Aquarium) tworząc sound system „Madames”, gdzie wspólnie z grającą na poprzecznym flecie Ashą (współpraca między innymi z Fiszem i Emade przy projekcie „Tworzywo Sztuczne”) grają chilloutowy live act. Obecnie wraz z DJ Nelle tworzy nowy, wspólny projekt DJ-ski promujący brzmienia współczesnej muzyki elektronicznej oraz artystów z różnych stron świata pod hasłem „G!RLS Talk”.

Sponsorzy:

www.unimil.pl
www.house.pl
www.newprint.pl