Import!

Clubbing

Sobota, 02 października 2004
godz: 0:00

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

To już piąta edycja Importu! w poznańskim Eskulapie. Dotychczas w ramach cyklu w stolicy Wielkopolski wystąpili Greg Vickers, Pete Gooding, Wally Lopez i Miguel Pellitero. W sobotę 2 października 2004 Eskulap gościć będzie włoskiego dj-a z londyńskim meldunkiem – Nico De Ceglię.

To jeden z tych dj-ów, o których niebawem będzie bardzo głośno. Miłośnik najwyższej jakości house’owych rytmów spod znaku electro, acid, dirty i funky. Repertuarowo bliski brzmieniom, które można usłyszeć w setach zarówno Derricka Cartera czy Lottie, jak i mistrzów mocniejszego uderzenia ze Stevem Lawlerem na czele.

Urodzony we Włoszech, pierwsze kroki na dj-skiej scenie Nico de Ceglia stawiał jako prezenter Italia Network, czołowej klubowo zorientowanej rozgłośni radiowej na Półwyspie Apenińskim. Od połowy lat 90. stacjonuje w Londynie, gdzie choć wciąż niezbyt znany szerokiej publiczności, cieszy się ogromnym uznaniem wśród największych tanecznego światka. Ma za sobą pracę w charakterze A&R legendarnej brytyjskiej wytwórni FFRR, a od kilku lat służy swoim wprawionym klubowo uchem Pete’owi Tongowi przy produkcji audycji Essential Selection na antenie BBC Radio 1. Sam z kolei prowadzi własny program w Ministry Of Sound Radio. Coraz większego rozpędu nabiera również jego kariera dj-ska – od lat ceniony w rodzinnej Italii, regularnie pojawia się ze deckami czołowych londyńskich klubów: Turnmills, Heaven, The End czy AKA, w którym stoi na czele comiesięcznej imprezy Codex.

Występ w Poznaniu będzie drugą wizytą Włocha w Polsce. W maju bieżącego roku gościł na warszawskiej edycji Importu! w Piekarni.

Wraz z Nico De Ceglią na Imporcie! zagrają: Glasse, Igor, Petter Von Coil i Lipstick. Oprawą wizualną imprezy zajmie się jak zawsze niezawodny Sylwek.