JFDR | Katowice [zmiana daty]

Koncerty
JFDR | Katowice [zmiana daty]

Sobota, 28 listopada 2020
godz: 20:00

Kinoteatr Rialto

Św. Jana 24, Katowice

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

ZMIANA DATY – z 18.04.2020 PRZENIESIONY na 28.11.2020

Wejście 19.00
Start 20.00

JFDR – ulubienica Björk w kwietniu na trzech koncertach w Polsce!

JFDR to wschodząca gwiazda sceny islandzkiej, którą w karierze wspiera sama Björk! „Kiedyś miałam obsesje na punkcie jej grupy – Samaris, a później zachwyciły mnie jej własne nagrania.” – mówi legenda o swojej młodszej koleżance. Niezwykle utalentowana Islandka zagra w kwietniu w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. JFDR promować będzie album „New Dreams”, który ukaże się na wiosnę.

JFDR to solowy projekt niebywale płodnej artystycznie i utalentowanej islandzkiej wokalistki Jófríður Ákadóttir, która poza Samaris występowała też w grupach Pascal Pinon i Gangly oraz współpracowała z Low Roar i Lapalux. Swój solowy autorski materiał po raz pierwszy zaprezentowała na albumie „Brazil”. 13 marca ukaże się jej drugi krążek „New Dreams”, który produkował Josh Wilkinson, a miksował Paul Corley (Sigur Rós, Yves Tumor,) zaś miesiąc później zobaczymy ją na żywo w trzech polskich miastach:

17.04 w Warszawie (Niebo), 18.04 w Katowicach (Rialto), 19.04 w Poznaniu (Scena Na Piętrze).

„New Dreams” to kameralne piosenki pierwotnie rozpisane na głos, pianino, gitarę, które nabierają mocy i sugestywności za sprawą pomysłowych elektronicznych aranżacji.

„Kluczem otwierającym drzwi do tej muzyki jest niesamowity, hipnotyzujący głos wokalistki,(…) Jófríður ma dar do układania fantazyjnych piosenek o nieprzemijającym pięknie, które nasącza osobistymi emocjami i pewną tajemnicą” – pisał recenzent portalu Stacja Islandia o jej płytowym debiucie, jednak słowa te pasują też do nowych kompozycji.

Obok Björk do fanów JFDR należy m.in. Sam Shepherd z Floating Points , który zaprosił ją, by otwierała jego koncert Nowym Jorku.

„My Work”

„White Sun”

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


JFDR | Katowice [zmiana daty] | 28 listopada 2020 Sobota, Kinoteatr Rialto

Biletomat.pl
45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Katowice

JFDR | Katowice [zmiana daty] Katowice

Scooter – Katowice [ZMIANA DATY]

Pt, 30 października 2020
godz: 20:00

od 99 PLN
JFDR | Katowice [zmiana daty] Katowice

Scooter / 30.10.2020 / Katowice

Pt, 30 października 2020
godz: 18:00

od 99 PLN
JFDR | Katowice [zmiana daty] Katowice

Mayday Poland 2020

Wt, 10 listopada 2020
godz: 18:00

od 199 PLN
JFDR | Katowice [zmiana daty] Katowice

JFDR | Katowice [zmiana daty]

Sb, 28 listopada 2020
godz: 20:00

od 45 PLN