IMPORT! NICO DE CEGLIA

Clubbing

Sobota, 29 maja 2004
godz: 0:00

,

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Nico de Ceglia mix march 2004

Po ponad dwumiesięcznej przerwie Import! powraca na parkiet Piekarni. Gościem specjalnym majowej imprezy cyklu będzie włoski dj z londyńskim meldunkiem – Nico de Ceglia.

To jeden z tych dj-ów, o których niebawem będzie bardzo głośno. Miłośnik najwyższej jakości house’owych rytmów spod znaku electro, acid, dirty i funky. Repertuarowo bliski brzmieniom, które można usłyszeć w setach zarówno Derricka Cartera czy Lottie, jak i mistrzów mocniejszego uderzenia ze Stevem Lawlerem na czele.

 Urodzony we Włoszech, pierwsze kroki na dj-skiej scenie Nico de Ceglia stawiał jako prezenter Italia Network, czołowej klubowo zorientowanej rozgłośni radiowej na Półwyspie Apenińskim. Od połowy lat 90. stacjonuje w Londynie, gdzie choć wciąż niezbyt znany szerokiej publiczności, cieszy się ogromnym uznaniem wśród największych tanecznego światka.

Ma za sobą pracę w charakterze A&R legendarnej brytyjskiej wytwórni FFRR, a od kilku lat służy swoim wprawionym klubowo uchem Pete’owi Tongowi przy produkcji audycji Essential Selection na antenie BBC Radio 1. Sam z kolei prowadzi własny program w Ministry Of Sound Radio.

Coraz większego rozpędu nabiera również jego kariera dj-ska – od lat ceniony w rodzinnej Italii, regularnie pojawia się ze deckami czołowych londyńskich klubów: Turnmills, Heaven, The End czy AKA, w którym stoi na czele comiesięcznej imprezy Codex. Niebawem Nico zadebiutuje w roli producenta – prace nad wspólnym materiałem z rodakami z Presslab Boys już trwają.

Podczas pierwszej wizyty Nico w Polsce za gramofonami Importu! towarzyć mu będą Glasse, Bert, Novika, Lipstick i Bartek Winczewski.