Timo Maas

Timo Maas
House Tech House
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Od 15 lat wojuje w globalnym przemyśle fonograficznym, setki produkcji, dziesiątki wyśmienitych kompilacji, dziesiątki remiksów, występy na wszystkich najważniejszych imprezach na świecie…

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wiele by można jeszcze wymieniać. Jego tryb życia działa niczym dynamo. Im szybciej się obraca, tym światło jest jaśniejsze. Timo Maas, bo właśnie o nim mowa, od początku swojej kariery narzucił sobie szybkie tempo, jakim przemierza przez kolejne sezony klubowego życia. Absolutnie nic nie wskazuje na to, że Timo osiądzie na stałe mając w głowie jeden gatunek. Rozwój, maksymalne wykorzystanie dobrodziejstw, jakie daje życie i co najważniejsze – czerpanie z tego radości!

 

Podczas tysięcy setów, które zagrał Timo, publiczność była świadkiem przemiany energii w prawdziwą ekstazę, miksu niemal doskonałego, łączącego kombinację stylów dance’owych z hip-hop’em i r&b. Mimo to nigdy nie spoczywa na laurach, jak sam twierdzi, każdego seta, każdy utwór tworzy bardzo dokładnie, dbając o każdy, najmniejszy szczegół w taki sposób, jakby to miała być ostania rzecz, jaką zrobi w życiu. I zawsze jest takim samym artystą – niestrudzonym, oryginalnym, światowym. Historia jego kariery to droga, jaka marzy się niejednemu DJowi – od lokalnej dyskoteki do rezydentury w The End, Pacha Nowy Jork czy DC10 na Ibizie. Spektakularne remixy, oryginalne produkcje, autorskie albumy, własny label, nominacja Grammy – to tylko niektóre z powodów do dumy Timo Maasa. Artysta twierdzi, że wszystko to osiągnął, ponieważ w 100% wierzy w to, co robi. O tym, że to prawdziwe słowa wie każdy, kto był na imprezie, na której grał Timo – zawsze jest ostatnią osobą, która wychodzi nad ranem z imprezy, a gdy wraca z występu w Toronto czy Tokio, czym prędzej zamyka się w studiu i „bawi” się w produkcję . I jeszcze jedna rzecz – on kocha winyle i jest im wierny. Wszystko, co stworzy, wychodzi na „czarnym krążku”.

 

Pierwsze własne wydawnictwo, zatytułowane „The Final Excess” pojawiło się w sklepach w 1995 roku i długo nie chciało tych sklepów opuścić – sprzedaż była fatalna. Jak sam przyznaje, „fatalne nagranie w stylu hard trance, absolutnie najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem. No, ale od czegoś trzeba zacząć”. Wkrótce po tym doświadczeniu Timo, wspólnie z DJem Garym D wydał EP-kę „Die Herdplatte”, która zdobyła dużo większe uznanie. W latach 1996-97 muzyk przebywał w Anglii, gdzie w bristolskim klubie Lakota wypatrzyli go ludzie z labelu Hope Recordings, dla którego wkrótce po tym nagrał swoje kolejne kawałki. Prawdziwy rozmach kariery twórczej muzyk przeżył jednak dopiero w USA, dokąd przeniósł się w roku 2000.

 

Grając wspólnie z Deep Dishem w nowojorskim klubie Twilo, Maas zaprezentował swoje wersje ulubionych kawałków, które spotkały się ze znakomitym przyjęciem. Konsekwencją tych wydarzeń była pierwsza płyta Timo, zatytułowana „Music for the Maases” (2000), album wypełniony własnymi kawałkami i remixami innych wykonawców. Pozytywne oceny sprawiły, że w 2003 roku kompilacja doczekała się kontynuacji, pod tym samym tytułem, z dopiskiem „vol. 2”. Następnie ukazał się kolejny mix album „Connected”, wydany w wytwórni Perfecto, aż w końcu Niemiec zdecydował się na nagranie w pełni autorskiego albumu – „Loud” (2002). Po 3 latach przerwy pojawił się kolejny album, wspomniany na początku „Pictures” (2005), przy którego nagrywaniu brały udział takie gwiazdy, jak Kelis, Neneh Cherry czy cytowany Brian Molko. Obydwa albumy okazały się projektami najwyższej klasy.

DJ Chart | Timo Maas | 07.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Morcheeba Make Believer (Timo Maas Bitter Sweet Remix) IRR
2 Sebastian Mullaert Chant de Paris Ovum Recordings
3 Timo Maas Watching The Robots My Favorite Robot Records
4 Discern & Signal Flow Coarse Language My Favorite Robot Records
5 Mark Jackus & Marcus Sur Into The Night (Timo Maas Remix) Noir Music
6 Phil Keiran Bells & Bones Phil Kieran Recordings
7 BLM Paris Beatdown Saints & Sonnets
8 Lee Curtiss Drinks Tickets Visionquest
9 Atom Tm Ich Bin Meine Maschine Raster-Noton
10 Damian Lazarus, The Ancient Moons Lovers' Eyes (Mohe Pi Ki Najariya) (Instrumental) Crosstown Rebels
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →