Terence Fixmer

Terence Fixmer
Electro Tech House Techno

Ikona elektronicznej muzyki z północnej Francji, Terence Fixmer jest jednym z najbardziej utytułowanych bohaterów sceny techno,na której sukcesywnie działa od ponad 10 lat. Szanowany przez innych twórców i dobrze przyjmowany przez publiczność za swoje bardzo radykalne oraz prawdziwe podziemne brzmienie electro, które swobodnie i w najlepszym stylu prezentuje zarówno na imprezach klubowych jak i na najwiekszych festiwalach muzyki elektronicznej.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Terence to postać szczególnie znana starym fanom wytwórni Gigolo prowadzonej przez DJ Hella. Właśnie nakładem tego labelu ukazywał się debiutancki materiał z jego studio na północy Francji w Lille. Już pierwszy album „Muscle Machine” zdefiniował nowy styl na scenie określany, jako techno body music (ktoś pamięta Warm / Body Pressure?), który wynikł z inspiracji korzeniami EBM (Front 242, Nitzer Ebb) i nowoczesnego techno.

 

W 2003 roku Fixmer podjął współpracę z legendarnym wokalistą zespołu Nitzer Ebb (Douglas McCarthy), a rok później ukazał się ich wspólny album zatytułowany „Between The Devil…”. Obaj jako projekt Fixmer/McCarthy do dziś wydają wspólny materiał na założonym w 1998 roku labelu Fixmera – Planete Rouge Records mając już na koncie 2 albumy i kilkanaście EPek. „Fiction Fiction”, czyli najnowszy solowy album artysty ma być zwrotem ku bardziej eksperymentalnym brzmieniom z dodatkiem poruszających melodii i hipnotycznych rytmów, ale ciągle będą im towarzyszyły nieubłagane i bezlitosne elektro-wstrząsy.

DJ Chart | Terence Fixmer | 10.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Terence Fixmer Bells (Original Mix) Electric Deluxe
2 Planetary Assault Systems Nanendi (Original Mix) Mote Evolver
3 Rrose Onceless (Original Mix) Stroboscopic Artefacts
4 Marcel Dettmann Radar (Original Mix) Ostgut Ton
5 P.God Module (Original Mix) Komisch Records
6 Terence Fixmer RAGE (Alexey Volkov Remix) Planete Rouge
7 SHXCXCHCXSH PCTSTSS (VNTRSS RCNSTRCTN) (Original Mix) Avian
8 Josh Wink, Winks Meditation Will Manifest (Original Mix) NEWS
9 Alan Backdrop Cherber (Original Mix) Prologue
10 Liaisons Dangereuses Peut Etre ... Pas (Original Mix) Soul Sheriff Records

Fotogalerie z udziałem Terence Fixmer

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →