Sven Weisemann

Sven Weisemann
Ambient Electronic Experimental Techno
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Sven Weisemann to prawdziwy „człowiek-orkiestra” – jako dziecko samodzielnie posiadł umiejetność gry na pianinie, gitarze akustycznej i perkusji. Gdy zetknął się z muzyką elektroniczną, zaczął naukę sztuki dj-skiej już w 1997 roku (w wieku zaledwie 12 lat). Ze względu na ograniczenia wiekowe musiało minąć jednak wiele lat zanim rozpoczął swoje występy w klubach. Dzięki temu miał mnóstwo czasu na szlifowanie swych licznych talentów, nabywając płyty oraz samodzielnie komponując utwory jazzowe i soundtracki (czym zajmuje się do dziś). Naturalną koleją rzeczy wkrótce póżniej zainteresował się produkcją muzyki elektronicznej, jego pierwsze tracki ukazały się na rynku w 2005 roku, za sprawą doskonałej holenderskiej wytwórni Styrax Leaves.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tym samym czasie Sven zaprzyjaźnił się z Donem Williamsem, świeżo upieczonym właścicielem wytwórni a.r.t.less i Mojuba Rec. To właśnie nakładem tej drugiej ukazały się najlepsze płyty Weisemanna, z czego pierwsza – „Vibe” – jest obecnie rarytasem, osiągającym zawrotne ceny na aukcjach internetowych. Na ciąg dalszy nie trzeba było długo czekać – Sven nawiązał współpracę z innymi wytwórniami obracającymi się w podobnej stylistyce, m.in. Meanwhile czy liebe*detail. Tym samym w wieku zaledwie 23 lat stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych reprezentantów sceny niemieckiej, a jego kolejne wydawnictwa pojawiają się na rynku w zawrotnym tempie.

 

Sukces Svena jest zasługą jego niepowtarzalnego stylu, na który składają się jego jazzowe inspiracje skrzyżowane ze spuścizną osi Chicago – Detroit – Berlin. Połączenie subtelnych, pastelowych przestrzeni z głębokim groove i dubowycmi echami trafia w gusta najwybredniejszych nawet słuchaczy. Natomiast w swych dj-skich setach umiejętnie udowadnia ponad dekadę doświadczenia za gramofonami, porywając publicznośc swymi dynamicznymi mixami z 3 gramofonów i CDJ.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →