Spenza

Spenza
Breaks Electrohouse
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

DJ, producent, DJ, oraz właściciel wytwórni pochodzący z Berlina. Znany jest za sprawą swojego wyjątkowo wyrafinowanego podejścia do tworzenia muzyki breakowej.

Spenza to berliński DJ i producent Stephan Bolch, nagrywający również pod pseudonimem Vox Sola. Zadebiutował już w 2002 roku singlem „Holiday Mash” w wytwórni Delete Records. Dziwić więc może, że aż tyle czasu zajęło mu wydanie pierwszego albumu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że od lat udziela się również jako grafik i veejay. Bolch lawiruje między sferami audio i wideo. Obok tworzenia kompozycji, sam projektuje sztukę konceptualną do własnej muzyki, teledyski i wlepki uliczne.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Niemiec wydawał single w wytwórniach takich jak Gomma (jako Spenzer), Vakant, Ghostly International i kilku wirtualnych labelach takich jak Crazy Language. Ostatecznie Bolch założył w Berlinie własną wytwórnię Kwik Snax, która stawia na electro house i nurty pokrewne.

Swój debiutancki „What?” Spenza poprzedził długą serią EPek takich jak „The Wig”, „Kylie and Me” czy „Silver”. Jego pierwsze produkcje znalazły się w kolekcjach winyli takich asów jak Sven Väth czy Thomas Schumacher. Zwrócił na siebie energetycznym remixem piosenki Bomb The Blast – „Megabass” z 1988 roku, nakładając oldskulową elektronikę i hiphop grubą warstwę basu.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →