Simon Baker

Simon Baker
House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Leeds
Wytwórnie:

Simon Baker odegrał kluczową rolę na Brytyjskiej scenie muzyki techno i house ostatniej dekady. Jest artystą, który poprzez wyróżniający się i zawsze aktualny styl obiera swój własny, muzyczny szlak. Legendarne wytwórnie takie jak Cocoon czy Playhouse wydając jego utwory, przyczyniły się do tego aby jego talent muzyczny zdobył uznanie nie tylko w Angli, ale również na całym świecie.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wzrastało oczekiwanie na jego debiutancki albumu i wreszcie na początku 2011 roku ukazał się długo pożądany „Traces“ wydany nakładem jego rodzimej wytwórni 2020Vision. „Robię rzeczy wtedy, kiedy naturalnie przychodzi na to czas. Mój czas właśnie nadszedł“ mówił Simon o swoim albumie. „ Dopiero teraz zdobyłem doświadczenie aby złożyć album, który nie jest tylko „klubowym“ albumem. Chciałem zaprezentować siebie, moje lata w muzyce oraz pokazać moją bardziej muzyczną stronę“.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Simon Baker już od ponad 17 lat rozwija swoje zdolności dj’skie grając w wielu miejscach na całym świecie. W 2010 odbyło się jego trzecie tournee po Ameryce Północnej,podczas którego debiutował w Space Miami, a podczas wakacji Space Ibiza już regularnie gościło go na imprezach Kehakuma. Inne ważne wydarzenia w tym roku to występ na evencie Carl Cox and Friends na Mallorce, Parklife Festival, The Warehouse Project w Manchesterze oraz Air London Showcases w Paryżu, Barcelonie i Ibizie.
W styczniu 2011, od występu z Nick Curly na BPM Festival w Meksyku, po którym rozpoczęła się światowa trasa koncertowa z okazji wydania albumu „Traces”, Baker rozpoczął najbardziej ekscytujący rok w swojej karierze. „Czerpię inspirację z wielu źródeł, czy to muzyki, ludzi, czy też przedmiotów wokół mnie,” wyjaśnia Simon jego podejścia do albumu.

Poza imponującym harmonogramem DJ’skim, jego produkcje również nie pozostawiają nas obojetne od kiedy to w 2004r wraz z Alexem Grzybowskim wydał „The Liptrick”, utór pierwotnie wydany na tzw. white label, który spowodował spore zamieszanie na rynku muzycznym.
Od tamtej pory Simon regularnie pojawia się w wielu rocznych zestawiniach muzycznych: z przełomowym wydawnictwem „Plastik” plasującym się na 4 miejscu w prestiżowym zestawieniu Resident Advisor: Single of the year 2007, dwoma oryginalnymi produkcjami w iTunes Best of 2009, a w 2010 roku „Piano Lessons” re-edit on Foot and Mouth znajdującym się wśród 100 najlepszych singli roku według magazynu Mixmag.

Międzynarodowe uznanie zaowocowało dalszymi, kluczowmi wydawnictwami w 2007 roku – „The Fly” wydany na Connaisseur i „Kaskazi” dla Get Physical. Po tym jak zremixował Simian Mobile Disco „Sleep Deprivation”, Radio Slave „Bell Clap Dance” wydany na Rekids, jak również ” Bite the Dust’” Timo Maas oraz współpracowł z Jamie Jones przy Crazy P ” Stop Space Return“ jego remixy są jednakowo mocno poszukiwane,

Jego rosnąca renoma, jako ponadczasowego producenta sprawia, iż Simon Baker uznawany jest za prawdziwego śwaitowego artystę oraz za angielski skarb narodow. „Prawdziwa przyszłości brytyjskiej sceny elektronicznej”- Resident Advisor.

DJ Chart | Simon Baker | 06.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Douglas Greed This Time Feat. Kuss (Original Mix) Bpitch Control
2 Simon Baker Stop Gap (Original Mix) Last Night On Earth
3 Audio Werner Str8tst8tmnt (Original Mix) Hartchef Discos
4 X-Press 2 Crystal Clearings (Original Mix) 1trax
5 Locked Groove Wear It Well (Original Mix) Hotflush
6 Raudive Seven (Light Version) Thema
7 Dinky Falling Angel (12" Version) Visionquest
8 Luke Solomon, Natalie Broomes We Go feat. Natalie Broomes (BBQ Remix) Classic Music Company
9 Burnski Lost In The Zoo (The Martinez Brothers' Bronx Zoo Mix) Saved Records
10 Simon Baker Beat The Future (Original Mix) Last Night On Earth
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →