RDKillers

RDKillers
Electro Electronic House Tech House Techno
Rok urodzenia:
2010
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Wytwórnie:

RADICAL DANCEFLOOR KILLERS (RDKillers) to audio-wizualny kolektyw, który powstał w 2010r. w Warszawie.

Twórcą i motorem napędowym kolektywu jest Mariusz Szuplewski, dla szerszego grona odbiorców rozpoznawalny jako DJ SZUm, który dba o część muzyczną projektu. Obecnie współtowarzyszą mu dwaj VJ-e Tomek Kuczma znany jako Monsieur TJFK, który zajmuje się także stroną graficzną oraz Michał Nawrot.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Specjalnością kolektywu jest organizacja klubowych imprez audio-wizualnych, będących połączeniem najlepszych brzmień z płyt winylowych i wizualizacji realizowanych na żywo.

Warto poświęcić uwagę temu co chłopaki z RDKillers robią, ponieważ przez 6 lat swojej działalności, jako promotorzy zorganizowali grubo ponad 100 imprez, na których gościli kilkudziesięciu DJ-ów sceny krajowej i zagranicznej. Ambitne brzmienia wyłącznie z winyla, specjalnie budowane na scenie konstrukcje, mappingi, wykorzystanie rzutników analogowych oraz oryginalne i charakterystyczne wizualizacje, czyli wszystkie atuty, które wykraczają poza standardową działalność wyróżniają ich spośród grona organizatorów niebanalnych eventów. Ich wkład w staranność i otoczkę wizualną owocują naprawdę zaskakującymi efektami, mającymi odzwierciedlenie i bezpośredni wpływ na atmosferę w klubie. W związku z tym, że przede wszystkim skupiają się na działalności lokalnej są doceniani przez stołeczną publiczność, a ich dotychczasowe osiągnięcia znalazły uznanie w środowisku klubowym.

W 2016 roku zagrali na main stage festiwalu Audioriver w Płocku, dzieląc scenę między innymi z takimi gwiazdami jak Leftfield, Danger, Elle Eyre, Jamie Woon, XXANAXX, Ptaki. Ostatnią większą imprezą klubową, jaką zrobili, był występ live znanego producenta z Niemiec – Roberta Babicza (Rob Acid) w Nowej Jerozolimie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców oraz poszerzając horyzonty swojej działalności, organizatorzy postarali się dodatkowo o transmisję imprezy online w Polsce i za granicą. I tutaj chłopaki zadbali o dopracowanie detali – żeby wzbogacić streaming, obraz z 3 kamer był dodatkowo miksowany na żywo z wizualami z klubu.

Kolektyw Radical Dancefloor Killers był organizatorem autorskich imprez cyklicznych: Pop And Splash! (barStudio), Electro Space Visual World / ESVW (Powiększenie), Surfin’ Pussy Party (Jerozolima / Cząstki Elementarne), Basement Placement (Obiekt Znaleziony / Kosmos Kosmos), Heca (Dom Jabłkowskich / podwórko), Dobry Wieczór (Miłość Kredytowa / Parking), Electro Praska Strona Miasta (Jedyne Wyjście), Placówka (Plac Zabaw), Tsunami (BarKa), ElektroStacja (Sen Pszczoły / Piekarnia).

Rezydowali w warszawskich klubach: barStudio, Powiększenie, Jerozolima, Saturator, Heca, Parking, Plac Zabaw, BarKa, Dwa Osiem, Obiekt Znaleziony, Kosmos Kosmos.

Wielokrotnie występowali na żywo na antenie Czwórki, Planety i Radia Kampus.

Warto posłuchać i przyjrzeć się ich poczynaniom na Vimeo i YouTube, gdzie można znaleźć zarejestrowane sety live z imprez klubowych i występów radiowych: https://www.youtube.com/RDKillers

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →