Rank 1

Rank 1
Progressive House Trance
Kraj:
Holandia

Cała historia zaczęła się w 1997 roku, kiedy to Piet Bervoets i Benno de Goeij spotkali się na imprezie. Piet miał już w tym czasie własne studio nagrań. Ten fakt bardzo zainteresował Benno, który nie miał co prawda żadnego doświadczenia jako producent muzyczny, ale jego wykształcenie muzyczne i umiejętność rozpoznawania „chwytliwych dźwięków” przekonały Pieta.

 

Nazwa Rank1 powstała w 1998 roku jako kawał. Piet i Benno po prostu chcieli zobaczyć swoje utwory na pierwszych miejscach list przebojów. Sami się zdziwili, kiedy ich marzenia zaczęły się urzeczywistniać.

 

Rank 1 byli autorami remixu hymnu Sensation 2000. Ich singiel „Such Is Life” stał się hymnem Sensation 2001. Album “Symsonic” to produkcja skierowana nie tylko do klubowiczów. Z równie dużą przyjemnością można przy niej szaleć na parkiecie jak i słuchać w domowym zaciszu.

 

Rok 2003 był dla Rank 1 niezwykle pracowity. Ponownie wydany został ich pierwszy znany singiel „Airwave”, tym razem w remixie breakbeatowym i pod nazwą „Breathing”. Przez następne 6 miesięcy Piet i Benno budowali swoje nowe studio, które teraz można oglądać przez kamerę internetową.

DJ Chart | Rank 1 | 06.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Nic Chagall, Rank 1 & Wippenberg 100 High Contrast Recordings
2 Golden Coast Ivory High Contrast Nu Breed
3 Faithless Not Going Home (Armin Van Buuren Remix)
4 Artento Divini Griffin High Contrast Recordings
5 Ben Gold Sapphire Garuda
6 Shy Brothers Recharge Musical Madness
7 Robo Burian Forum High Contrast Nu Breed
8 Marco V and Mohawk Spamarrest In Charge Recordings
9 Intersonic Lifetime (Jochen Millers Dub Edit) High Contrast Nu Breed
10 Cliff Coenraad Obsession For More High Contrast Recordings