Paul Thomas

Paul Thomas
Progressive House Tech House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Birmingham

Paul miesza swoją rozległą wiedzę muzyczną z głęboko zakorzenioną miłością do muzyki. Jego sety meandrują wokół breaków i house’u, oferując słuchaczowi bardzo szerokie spektrum dźwięków. Mając zaledwie 25 lat Paul stał się zarówno mistrzem, jak i zagorzałym kibicem sztuki, którą uprawia.

W 1997 Paul wreszcie stanął na deckami. Po długim okresie zaciskania pasa i skrupulatnego oszczędzania mógł sobie pozwolić na zakup używanego stołu mikserskiego. Chcąc uzyskać rozgłos w rodzinnym mieście (Birmingham), Paul przedstawił światu znacznie cięższe spektrum brzmieniowe odbiegające od wcześniej panujących trendów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rok później zadomowił się w legendarnym Hush Club, gdzie rozbrzmiewał house i trance w jego wykonaniu. Tamte występy były świetnym początkiem obiecującej kariery.

Jednak pod koniec 1998, Paul zaczął zmierzać w zupełnie innym kierunku, co więcej ten rok uznać można za punkt zwrotny w jego muzycznej edukacji: „Kupiłem album Sashy »Global Underground – San Francisco« i ta płyta całkowicie zmieniła mój pogląd na to, co i jak chcę grać. Była inteligentna, wielowarstwowa, i wyważona brzmieniowo. To było to, do czego muzycznie zmierzałem.”

W niedługim czasie zagrał parę gościnnych występów w środkowej Anglii, gdzie pokazał się z progresywnym transem i breakbeatem, a zaraz po tym wystąpił z własną inicjatywą pod nazwą Contact. Paul stał się nieodłącznym punktem programu imprez z cyklu Sundissential.

“Zawsze występowałem jako pierwszy, ponieważ byłem jedynym didżejem, który nie miał zamiaru robić totalnej rozpierduchy parkietowej. Zapewniło mi to sporo miejsca na naukę, a przy okazji mogłem grać to, co mi się żywnie podobało.”

Na początku 2002 Paul wystartował z udanym cyklem imprez o nazwie Stereo współorganizowanym ze Stevem Gerrardem. Współpraca obu panów kwitnie po dziś dzień. Z biegiem kolejnych miesięcy kariera Thomasa rozwijała się dalej – koncertował wzdłuż i wszerz Europy Wschodniej, a na rodzimym podwórku brał udział m.in. w prestiżowych nocach Bedrock i Renaissance.

Potem przyszedł kataklizm – w październiku Paul poważnie zachorował i rozpoczął się „najmroczniejszy okres jego życia”. Musiał być hospitalizowany przez ponad miesiąc, a potem przez kolejne 4 był na rekonwalescencji. Oznaczało to tylko jedno – odsunięcie na bok największej pasji… muzyki!
Ale to było chwilowe. Wkrótce wszystko było znów na prostej, a Paul grał na imprezie Bedrock w klubie Code w Birmingham. Z jeszcze większą determinacją i samozaparciem Thomas postanowił działać.

Zapoczątkował noce cyklu Dex In The City, w których zaprezentowały się takie talenty jak James Zabiela, PlueOne, Krafty Kuts i wielu innych. Już na drugiej imprezie z cyklu Paul zaprezentował trzygodzinny set back-to-back z Nickiem Fanciulli, a w Sylwestra 2004 zagrał ramię w ramię z Erickiem Morillo podczas Godskitchen New Year Ele Ball.

Nie licząc powyższych Paul zaprezentował niejednokrotnie swój talent na szeregu znanych i prestiżowych scen i podczas licznych imprez, jak chociażby: Godskitchen’s Global Gathering; Godskitchen @ The Opera House (Moskwa); Expo Arena, (Kijów); World Trade Plaza (Bukareszt); Slaghuset, (Malmo); MTV Party (Sopot); Dex In The City (Kraków i gdańsk); Freeway (Haarlem w Holandii). Oprócz tego odwiedził masę miejsc w całej Wielkiej Brytanii.

2005 to okres wytężonej pracy i poświęcenia. Oprócz dotychczasowych imprez Godskitchen i Dex In The City, Paul wziął udział w przeogromnym Global Gathering, a jesienią wystąpił w BBC Radio One. Oczywiście nieprzerwanie Paul gościł będzie na licznych imprezach w niezliczonej ilości miejsc, w tym chociażby Godskitchen: od Singapuru i Indonezji po Rosję, Polskę i Ukrainę. Co drugi miesiąc zobaczymy go również w naszym kraju podczas imprez z cyklu Dex In The City.

Niestrudzenie w 2005 roku Paul okupuje również studio. Jako jedna czwarta grupy Punkrok stworzył już dwie oryginalne produkcje i jeden remiks dla Toolroomu oraz dwa kolejne kwałki dla Harlemu Steve’a Lawlera. Paul pracuje również z FunkAgenda pod pseudonimem PTFA. Ten zespól tworzy ostatnio w lidze Global Recordings.

Paulowi “się zbiera”. Nowe produkcje grane na antenach Radio 1 czy Galaxy FM oraz wydarzenia, podczas których nazwisko Thomas widnieje obok takich jak Pete Tong, Nic Fanciulli, Steve Lawler, Tall Paul, Fergie czy Mark Knight to tylko dowód na to, że Paul może iść już tylko w górę.

DJ Chart | Paul Thomas | 06.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Paul Thomas Ruby (Original Club Mix) Toolroom Records
2 Pryda Allein (Original Mix) Virgin UK
3 Cid Inc Divine (Original) Flow Vinyl
4 Capa Moments (Original Club Mix) Toolroom Records
5 Vada Neon Lights (Original Mix) Garuda
6 Funkagenda FYSB (Original Club Mix) Toolroom Records
7 Christian Smith Carambola (Original Mix) Bedrock
8 Serge Devant True Faith (Paul Thomas & Luke Marsh Remix) Ultra
9 Max Freegrant The Knight (Original Mix) Fragmatic Records
10 Orbital Belfast (Original Mix) London Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →