John Dahlback

John Dahlback
Electrohouse House Progressive House
Kraj:
Szwecja
Wytwórnie:

Znakomity szwedzki DJ i producent John Dahlback, (ur. 1985r.) pochodzący z małej wioski niedaleko Sztokholmu, ma wiele imponujących mixów na swoim koncie. Karierę muzyczną rozpoczął podtrzymując rodzinną tradycję, w której każdy był w jakiś sposób z nią związany. Wszystko zaczęło się od eksperymentowania z komputerem Atari, który należał do jego ojca, wówczas John nauczył się niezbędnych podstaw, a po kilku zmianach w ustawianiu parametrów, znalazł wreszcie swoje brzmienie.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwsze demo nagrał Dahlbäck w wieku piętnastu lat, niestety nie przyniosło ono oczekiwanego przez DJ’a sukcesu.  Więcej szczęścia miał on przy kolejnym nagraniu, które spotkało się z szerokim uznaniem i stało się przepustką do „wyższej ligi”.

 

Po “Music So Sweet”, jego kariera nabrała rozpędu, wtedy to, wraz z kuzynem Jesper’em, John stworzył super duet pod nazwą Hugg & Pepp. Wraz z, wydawanymi w imponujących ilościach, nagraniami John zyskiwał w oczach wielu artystów, tym samym stając się szeroko rozpoznawalnym w branży producentem. Stworzył on własny label Pickadoll, która we współpracy z artystami takimi jak: Özgur Can, Sebastien Leger, Dada Life, Zoo Brazil, Robbie Rivera i Laidback Luke, urósł niemal do rangi symbolu.

 

Dziś już wiadomo, że na tym Dahlbäck nie poprzestanie, wydał już ponad 50 singli, i możemy się spokojnie spodziewać, że jeszcze długo będzie to robił.

DJ Chart | John Dahlback | 02.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 John Dahlback Feel It (Original Club Mix) Toolroom Records
2 John Dahlback Escape (Original Club Mix) Toolroom Records
3 John Dahlback Heroes (Original Club Mix) Toolroom Records
4 John Dahlback Work It Out (Original Club Mix) Toolroom Records
5 Lunde Bros If You Wanna (Original Mix) Mutants
6 John Dahlback Grunge (Original Mix) Mutants
7 John Dahlback Phoenix (Original Club Mix) Toolroom Records
8 John Dahlback Defection (Original Club Mix) Toolroom Records
9 Ray Foxx The Trumpeter (Original Mix) Toolroom Records
10 Bart B More So It Goes (Original Mix) Toolroom Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →