Jay Shepheard

Jay Shepheard
Deep house Electronic House Tech House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Jay Shepheard po przebojowych singlach wydanych dla kultowej monachijskiej wytwórni Compost – zyskuje coraz większą rzeszę fanów oraz entuzjastyczne opinie ze strony krytyków oraz dj-ów.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwsza z nich Compost Black Label # 19 to przyjemna kombinacja wpływów italo disco, US, deep i acid house, vintage techno oraz nowoczesnych dzwięków minimal.
Kolejna #28 wydana również dla Black Label została przyjęta równie entuzjastycznie. 4 utwory stanowią mieszankę electro house z domieszką disco oraz nutką dzwięków Detroit z początku lat 90.

 

EPka ugruntowała jego pozycję i namaściła go do przyszłej roli króla sceny tanecznej. Dzięki sukcesom obu krążków Jay został uznany za jedno z największych odkryć zeszłego roku. Po jego produkcje sięgali Joris Voorn, Ben Watt, Prins Thomas, Timo Mass, Marcus Worgull, Ludovic Llorca, Faze Action, Laurent Garnier, Tobi Neumann i wielu innych .

 

Jay z muzyka związany był od dziecka. W dzieciństwie grał na perkusji, a w czasach liceum stworzył dwa zespoły heavy metalowe. W połowie lat 90. starsza siostra wtajemniczyła go w swe pirackie kasety z londyńskiej sceny rave i właśnie wtedy narodziła się jego miłość do muzyki elektornicznej. W tym czasie John silnie związany był z ruchem jungle, który opanował Londyn. Oczywiście decki i samler były kolejnym krokiem w jego rozwoju. Kluby, życie nocne otworzyły drzwi do dzwięków house, które bez wątpienia nadają tor jego muzycznej drodze. John coraz bardziej angażował się w przemysł muzyczny: praca jako junior Press w firmie Reverb , dj w klubach na Kajmanach, „studio 207” w południowym Londynie i wreszcie manager w internetowym sklepie muzycznym Juno. Zaowocowało to pierwszymi produkcjami jako John Julian i rozpoczęciem współpracy z Compost Records.

 

Shepheard konsekwentnie buduje swój profil, a dzięki melodyjności swych dźwięków staje się jedną z najbardziej elektryzujących gwiazd europejskiej sceny klubowej ostatnich miesięcy. Grywał już w Wilnie ( Woo Bar ), Brukseli (DirtyDancing), Hamburgu, Londynie ( Fabric, Cargo, Cosmo Bar, T Bar ) . Wkracza również na scenę polską, gdyż obecnie mieszka w Sopocie.

DJ Chart | Jay Shepheard | 11.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Jay Shepheard High Way (Original Mix) Pets Recordings
2 Jad & the Ladyboy Booty Call (Original Mix) Retrofit
3 Art Of Tones Take Me Higher (Original Mix) We Play House Recordings
4 Dense & Pika Colt (Original Mix) Hotflush
5 Jay Shepheard Won Ton Crystal (Original Mix) Pets Recordings
6 Mark Henning James Hughes Blues (Original Mix) Swing Recordings
7 Daniel Avery Naive Response (Original Mix) Phantasy
8 Kuba Sojka You Can't' Take It (Original Mix) Dogmatik
9 Tarjei Nygard Togo (Original Mix) Sccucci Manucci
10 DJ Steef Ghost Producer (Mic Newman Remix) Retrofit
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →