Jay Shepheard

5 469
Jay Shepheard
Deep house Electronic House Tech House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Jay Shepheard po przebojowych singlach wydanych dla kultowej monachijskiej wytwórni Compost – zyskuje coraz większą rzeszę fanów oraz entuzjastyczne opinie ze strony krytyków oraz dj-ów.

 

Pierwsza z nich Compost Black Label # 19 to przyjemna kombinacja wpływów italo disco, US, deep i acid house, vintage techno oraz nowoczesnych dzwięków minimal.
Kolejna #28 wydana również dla Black Label została przyjęta równie entuzjastycznie. 4 utwory stanowią mieszankę electro house z domieszką disco oraz nutką dzwięków Detroit z początku lat 90.

 

EPka ugruntowała jego pozycję i namaściła go do przyszłej roli króla sceny tanecznej. Dzięki sukcesom obu krążków Jay został uznany za jedno z największych odkryć zeszłego roku. Po jego produkcje sięgali Joris Voorn, Ben Watt, Prins Thomas, Timo Mass, Marcus Worgull, Ludovic Llorca, Faze Action, Laurent Garnier, Tobi Neumann i wielu innych .

 

Jay z muzyka związany był od dziecka. W dzieciństwie grał na perkusji, a w czasach liceum stworzył dwa zespoły heavy metalowe. W połowie lat 90. starsza siostra wtajemniczyła go w swe pirackie kasety z londyńskiej sceny rave i właśnie wtedy narodziła się jego miłość do muzyki elektornicznej. W tym czasie John silnie związany był z ruchem jungle, który opanował Londyn. Oczywiście decki i samler były kolejnym krokiem w jego rozwoju. Kluby, życie nocne otworzyły drzwi do dzwięków house, które bez wątpienia nadają tor jego muzycznej drodze. John coraz bardziej angażował się w przemysł muzyczny: praca jako junior Press w firmie Reverb , dj w klubach na Kajmanach, „studio 207” w południowym Londynie i wreszcie manager w internetowym sklepie muzycznym Juno. Zaowocowało to pierwszymi produkcjami jako John Julian i rozpoczęciem współpracy z Compost Records.

 

Shepheard konsekwentnie buduje swój profil, a dzięki melodyjności swych dźwięków staje się jedną z najbardziej elektryzujących gwiazd europejskiej sceny klubowej ostatnich miesięcy. Grywał już w Wilnie ( Woo Bar ), Brukseli (DirtyDancing), Hamburgu, Londynie ( Fabric, Cargo, Cosmo Bar, T Bar ) . Wkracza również na scenę polską, gdyż obecnie mieszka w Sopocie.

DJ Chart | Jay Shepheard | 11.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Jay Shepheard High Way (Original Mix) Pets Recordings
2 Jad & the Ladyboy Booty Call (Original Mix) Retrofit
3 Art Of Tones Take Me Higher (Original Mix) We Play House Recordings
4 Dense & Pika Colt (Original Mix) Hotflush
5 Jay Shepheard Won Ton Crystal (Original Mix) Pets Recordings
6 Mark Henning James Hughes Blues (Original Mix) Swing Recordings
7 Daniel Avery Naive Response (Original Mix) Phantasy
8 Kuba Sojka You Can't' Take It (Original Mix) Dogmatik
9 Tarjei Nygard Togo (Original Mix) Sccucci Manucci
10 DJ Steef Ghost Producer (Mic Newman Remix) Retrofit

Imprezy na których grałem

Wooded City B4 Party Poznań

Wooded City B4 Party

Śr, 30 maja 2018
godz: 23:00

Brak zdjęcia Toruń

XV Urodziny NRD – Dzień II

Sb, 26 maja 2018
godz: 21:00

Wooded Club Szczecin Szczecin

Wooded Club Szczecin

Pt, 03 listopada 2017
godz: 22:00

House Deluxe pres. Jay Shepheard Sopot

House Deluxe pres. Jay Shepheard

Sb, 05 sierpnia 2017
godz: 22:00