Jamiroquai

Jamiroquai
Disco Funky Soul
Kraj:
Wielka Brytania

Muzyczne lata dziewięćdziesiąte nie byłyby tym samym bez Jamiroquai. Znakiem rozpoznawczym zespołu był, jest i będzie charyzmatyczny wokalista – Jay Kay. Jego kapelusze, szybkie samochody, specyficzny styl tańca i iście rock’n’rollowy styl życia, to marka sama w sobie. Jednak Jamiroquai to nie tylko, dopracowany w najmniejszych szczegółach, wizerunek sceniczny. Powstały w 1992 roku w Paryżu brytyjski zespół to siedem studyjnych albumów, które rozeszły się w ponad 25 milionach egzemplarzy, ponad 20 singli szturmujących listy przebojów i osiemnaście lat podboju parkietów i scen.

Jay Kay, Nick van Gelder, Toby Smith, Stuart Zender i Wallis Buchanan nagrali swoje pierwsze demo – singel „When You Gonna Learn?” w 1992 roku. Singel okazał się udany i dzięki niemu zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony. Już rok później Jamiroquai mogli się pochwalić pierwszym longplayem – „Emergency on Planet Earth”, zawierającym między innymi przebój „Too Young to Die”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomimo zmian w składzie, zespół radził sobie świetnie i nie tracił ani grama ze swojej słynnej funkowo – acid jazzowej energii. Już w 1994 roku Jamiroquai wydali drugi album studyjny „The Return of the Space Cowboy”, który w UK uzyskał status platyny. To z tej płyty pochodzi jeden z bardziej rozpoznawalnych utworów zespołu „Space Cowboy”. Trzeci album, „Travelling Without Moving”, został wydany 9 września 1996 roku. Wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi. Przeboje „Virtual Insanity” czy „Cosmic Girl” szturmowały rozgłośnie radiowe i telewizje muzyczne, a Jay Kay stał się gwiazdą z absolutnie pierwszej ligi. Kolejne płyty pojawiały się już rzadziej, ale zawsze spotykały się z ciepłym przyjęciem krytyki i gorącą owacją fanów. „Synkronized” z 1999 roku trafił na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów, a hit „Deeper Underground” zawładnął sercami fanów. Kolejne płyty „A Funk Odyssey” z 2001 roku, „Dynamite” z 2005 i „High Time Singles” zakończyły współpracę zespołu z dotychczasowym wydawcą – Sony.

Rok 2010 to nowy kontrakt z Mercury Records/Universal i nowa, promowana właśnie płyta „Rock Dust Light Star”. To też czterdzieste urodziny frontmana. Jay Kay twierdzi, że slogan „Życie zaczyna się po czterdziestce” to absolutna prawda. Wszystko nagle zaczęło działać: świetne, wyjątkowo kreatywne porozumienie z muzykami i producentami, idealna współpraca z wytwórnią, zdobyty niedawno patent pilota (jego nowa, podnosząca poziom adrenaliny, pasja). To wszystko skutkowało głową buzującą od pomysłów i bardzo świeżą, energetyczną płytą.

Fotogalerie z udziałem Jamiroquai

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →