Isolee

Isolee
House Minimal Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Frankfurt nad Menem
Wytwórnie:

Pochodzący z Frankfurtu nad Menem Rajko Müller aka Isolee to jedna z bardziej załużonych postaci na elektronicznej scenie muzycznej. Pod koniec lat ’80 znudzony synth-popem oraz EBM, artysta skierował swoje zainteresowania na gatunkach hip-hop, house oraz techno. Wtedy też Rajko zakupił swój pierwszy syntezator i z wielką precyzją starał się odtworzać dźwięki pochodzące z jego ulubionych numerów.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oficjalny producencki debiut Isolee był jednocześnie jednym z pierwszych wydawnictw w katalogu legendarnej już dziś wytwórni Playhouse. Niedługo po tym ukazał się hit „Beau mot plage”, dzięki któremu cały świat usłyszał o Rajko Müllerze. Numer ten znazł się na kilkudziesięciu kompilacjach, a dziś można go usłyszeć w kilkunastu różnych remixach.

 

W 2000 roku, także nakładem siostrzanej wytwórni Klang Elektronik, światło dzienne ujrzał debiutancki album Isolee zatytułowany „Rest”, który dał niejako początek nowemu nurtowi w muzyce elektronicznej określanego mianem microhouse. To właśnie Isolee wraz z Ricardo Villalobosem, Herbertem czy też Luciano wymieniany jest jako ojciec chrzestny microhouse’u.

 

Trzy lata później po przeprowadzeniu się do Hamburgu, oczy całego świata po raz kolejny zwróciły się ku Isolee. To właśnie wtedy ukazała się druga płyta długogrająca artysty „We are Monster”, przez wielu uważana za muzyczną bilbię microuhouse’u. O albumie pisali wszyscy, poczyisnając od mniej znanych magazynów muzycznych, kończąc na New York Times.

 

Prawie sześć lat po ukazaniu się „We are Monster”, Isolee ogłasił wydanie swojego kolejnego krążka – „Well Spent Youth”, tym razem dla należącego do DJ Koze labelu – Pampa Records.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →