Wielki powrót Isolee – ‚Well Spent Youth LP’ w styczniu!

3 327
Zapowiedzi
Wielki powrót Isolee – ‚Well Spent Youth LP’ w styczniu!

Legenda microhouse'u - Isolee, po dłuższej przerwie powraca z nowym albumem zatytułowanym "Well Spent Youth". Premiera pod koniec stycznia 2011 roku!

Pochodzący z Frankfurtu nad Menem Rajko Müller aka Isolee to jedna z bardziej załużonych postaci na elektronicznej scenie muzycznej. Pod koniec lat ’80 znudzony synth-popem oraz EBM, artysta skierował swoje zainteresowania na gatunkach hip-hop, house oraz techno. Wtedy też Rajko zakupił swój pierwszy syntezator i z wielką precyzją starał się odtworzać dźwięki pochodzące z jego ulubionych numerów.

 

 

Oficjalny producencki debiut Isolee był jednocześnie jednym z pierwszych wydawnictw w katalogu legendarnej już dziś wytwórni Playhouse. Niedługo po tym ukazał się hit „Beau mot plage”, dzięki któremu cały świat usłyszał o Rajko Müllerze. Numer ten znazł się na kilkudziesięciu kompilacjach, a dziś można go usłyszeć w kilkunastu różnych remixach.

 

W 2000 roku, także nakładem siostrzanej wytwórni Klang Elektronik, światło dzienne ujrzał debiutancki album Isolee zatytułowany „Rest”, który dał niejako początek nowemu nurtowi w muzyce elektronicznej określanego mianem microhouse. To właśnie Isolee wraz z Ricardo Villalobosem, Herbertem czy też Luciano wymieniany jest jako ojciec chrzestny microhouse’u.

 

 

Trzy lata później po przeprowadzeniu się do Hamburgu, oczy całego świata po raz kolejny zwróciły się ku Isolee. To właśnie wtedy ukazała się druga płyta długogrająca artysty „We are Monster”, przez wielu uważana za muzyczną bilbię microuhouse’u. O albumie pisali wszyscy, poczynając od mniej znanych magazynów muzycznych, kończąc na New York Times.

 

Prawie sześć lat po ukazaniu się „We are Monster”, Isolee ogłasza wydanie swojego kolejnego krążka, tym razem dla należącego do DJ Koze labelu – Pampa Records. Zatytułowany „Well Spent Youth” album składać się będzie z 11 produkcji, a każda z nich ma być przepełniona analogowymi dźwiękami. Pełną tracklistę znajdziecie poniżej.

 

Isolee – Well Spent Youth

Data wydania: 21.01.2011

 

Tracklista:

01. Paloma Triste
02. Thirteen Times An Hour
03. Taktell
04. Journey’s End
05. Going Nowhere
06. One Box
07. Celeste
08. Trop Près De Toi (97′ Interlude)
09. Hold On
10. Transmission
11. In Our Country Paloma Triste