High Contrast

High Contrast
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Cardiff

Kiedy ktoś jako dzieciak woli oglądać horrory, a zainteresowania muzyczne pozostawia tacie – menedżerowi Shakin’ Stevensa, można spekulować, że w przyszłości będziemy mieć do czynienia z reżyserem, a nie muzykiem.

Jednak kultowy numer „Arabian NightsJMajika rozbudził w Lincolnie Barrett’cie muzyczną pasję na dobre. Rzucił więc Newport Film School i zaczął pracować w sklepie z płytami. Tam znalazł go Tony Colman, szef Hospital Records, znany też jako London Elektricity.

Debiutanckie kompozycje High Contrasta: „What’s The Story?” i „Suddenly„, wydane w 2001 roku na kompilacji „Plastic Surgery„, otworzyły nowy rozdział w muzyce drum’n’bass. Klasyczne już brzmienie Hospital Records, oparte o wokale i funkowo-deepowy groove, zrewolucjonizowało wówczas całą scenę drum’n’bass, a wszystko za sprawą  młodego Walijczyka. W ciągu kolejnych kilku miesięcy od premiery singli  „Passion”, „Make it Tonight” i „Return of Forever” wspiął się na szczyt list przebojów. Został uznany „Najlepszym Debiutantem Na Scenie Drum’n’Bass” i „Najlepszym Producentem” podczas rozdania Walijskich Nagród Dance Music Awards 2001.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Światowy sukces przyniósł mu przede wszystkim utwór „Make It Tonight” (drugi singiel) oraz kolejny – „Return of Forever“.

Dziś uważa, że muzyka, podobnie jak film, ma wiele wspólnego z obrazem, tyle że widzianym oczami wyobraźni. – W swoich utworach staram się używać brzmień, które wywołują pewne skojarzenia, budują panoramę myśli i potrafią stworzyć szczególną atmosferę napięcia i nieoczekiwaną erupcję emocji podczas tańca – mówi High Contrast. Owe inspiracje słychać na wszystkich jego trzech albumach: od debiutanckiego „True Colors” z 2002 roku począwszy, przez „High Society” z 2004 r., po ubiegłoroczny „Tough Guys Don’t Dance”. Najświeższym wydawnictwem High Contrasta jest singel „Kiss Kiss Bang Bang” w remiksie Jonny’ego L z marca 2008 roku. 

DJ Chart | High Contrast | 10.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Logistics Transporter Hospital Records
2 Skream Burning Up Digital Soundboy Recordings
3 Jokers Of The Scene Baggy Bottom Boys (High Contrast Remix) New State Music
4 DJ Fresh Fantasia Digital Soundboy Recordings
5 Nero Act Like you Know Breakbeat Kaos
6 Logistics Warehouse Hospital Records
7 Sigma Nexus Life Recordings
8 Zarif & Danny Byrd California New State Music
9 Nero Do You Wanna Viper Recordings
10 Logistics Murderation Hospital Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →