Gigi

Gigi
Electronic Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Urodził się w Bydgoszczy, skąd jako dziecko wyjechał do Niemiec. Tam po raz pierwszy zetknął się z muzyką techno. Mając 16 lat powrócił do Polski, by osiedlić się na stałe w Warszawie. Zaczął uczęszczać na legendarne imprezy w klubie Trend – tam poznał i zaczął faworyzować nagrania takich producentów jak Jeff Mills, Adam Beyer czy Cari Lekebush.

W roku 1998 Gigi zafascynowany muzyką elektroniczną postanowił podzielić się nią z innymi. Nawiązał współpracę z Rozgłośnią Harcerską (późniejszą Radiostacją). Udało mu się przekonać Pawła Sito, ówczesnego dyrektora programowego Radiostacji do zamieszczenia w ramówce radia audycji Strictly Underground. Owa audycja była wówczas jedynym, dostępnym w polskich mediach źródłem niezależnej muzyki elektronicznej. Jej główną ideą było promowanie niekomercyjnej muzyki, osiągalnej wtedy tylko dla wąskiego grona ludzi z nią związanych. Strictly Underground bardzo szybko zyskała szerokie grono słuchaczy w całym kraju.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gigi grywał na wielu imprezach, zarówno w klubach takich jak: Przestrzeń Graffenberga, Kotły, Rocker, B65, CDQ, Piramida, Eskulap, Mo, Klinika, Supernova, Paragraf 51, h20, U-boot, W5, Tornado, Sfinks, Inqubator, Kazamaty, Planet, Akademia, Wagon, Iskra, Prozac i wielu innych w całej Polsce, jak i na Festiwalach i Wystawach w kraju: Lab01 (Daimler Chrysler for EXPO2000), Pociąg II (Warszawa-Sopot-Warszawa), Atomic Beach, Dni Berlina 2000 i 2002, WRO…

Obecnie jego ulubionymi wytwórniami płytowymi są Kompakt, Ware, PokerFlat, Perlon, Klang Elektronik, Playhouse, Frisbeetracks, Turbo, Border Comunity, Cocoon, Gigolo, Recognition i Forte. Mówi o sobie, że jest osobą cichą i skrytą, jednak zawsze otwartą na wszelką współpracę. Grał m.in. z: Jeff Mills (axis), Dave Angel (rotation), Tod Bodine (cabinet), Zip (perlon), Marco Carola (zenit), Josh Wink (ovum), Wimpy (tresor), Dash (tresor), Pete aka Substance (chain reaction), Damon Wild (synewave) oraz Pacou (tresor).

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →