DJ Rush

2 402
DJ Rush
Hard Techno Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Isiah Major, czyli innymi słowy DJ Rush to wyjątkowo wyrazista indywidualność sceny techno i house. Dziś to postać legendarna, wyznacznik pewnego standardu, jednoznacznie kojarzonego z hasłem Rush. W 1989 roku został rezydentem klubu Reaktor w Chicago, gdzie w tym czasie dominowała muzyka disco. Następnie pojawił się w kolejnych klubach: Medusa, Power House, Music Box i Warehouse.
W ten oto sposób stał się centralną postacią sceny house i techno w Chicago. Z USA wyruszył na podbój świata, dażył cały czas do tego, aby być utożsamianym z jego muzyka, która do dzisiaj ukazują się w najróżniejszych labelach: Hi Octane, Force Inc, Djax Up Beat, Pro-Jex, Predicaments i wielu innych.
Styl Rusha określa się jako połączenie trzech elementów: twarda stopa automatu perkusyjnego, szalejąca perkusja, a do tego wokale i na dodatek wszystko w najróżniejszych konfiguracjach. Całość jest bardzo charakterystyczna, zdecydowanie skierowana na parkiet, a nie do słuchania w domu. Rytmy i wokale są bardzo charakterystyczne dla tego producenta, z łatwością rozpoznawane przez fanów pozwoliły na określenie tego stylu jako Chicago techno. Jego sety są masywne, bezkompromisowe, z pędzącą rytmiką.

Imprezy na których grałem

DJ Rush Warszawa

DJ Rush

Pt, 01 lutego 2019
godz: 23:30

Mayday Poland ‚we stay different’ Katowice

Mayday Poland ‚we stay different’

Sb, 10 listopada 2018
godz: 18:00

Amsterdam Dance Event 2015 Amsterdam

Amsterdam Dance Event 2015

Śr, 14 października 2015
godz: 16:00

Amsterdam Dance Event 2014 Amsterdam

Amsterdam Dance Event 2014

Śr, 15 października 2014
godz: 22:00