Daniel Dexter

Daniel Dexter
Deep house House Tech House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Daniel Dexter – producent, DJ oraz właściciel wytwórni Acidkids Records. Od kilku lat mieszka na stale w Berlinie. Jego twórczość została doceniona przez takie wydawnictwa jak Semester Musik, Poker Flat Recordings (Steve Bug) czy też OFF Recordings (Andy Croms).

Muzycznie oddany przede wszystkim muzycje House, Chicago House oraz Detroit Techno aczkolwiek nie są to ramy, których się sztywnie trzyma. Jego sety DJ-skie to obietnica euforii, zawsze podanej w dobrym stylu. Tworzą je charakterystyczne abstrakcyjne melodie połączone z tanecznymi dźwiękami oraz rytmiczną perksują. A wszystko to zaserwowane przy pomocy nietuzinkowej techniki DJ-skiej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ale kim naprawdę jest ten człowiek ?

Muzyczne początki Daniela sięgają muzyki Punk aczkolwiek bardzo szybko to muzyka elektroniczna wysunęła się na pierwszy plan, a produkcje takich projektów jak Kraftwerk prawdziwie zafascynowały i pozwoliły obrać drogę. W wieku lat 16 zakupił pierwszy DJ’ski sprzęt. W poszukiwaniu undergroundu w bawarskiej prowincji bardzo szybko go odnalazł w licznych nieleganych impreazach organizowanych w opuszczonych fabrykach oraz budynkach w jego rodzinnym Ingolstadt. Jego sety DJ-skie jako rezydenta były bardzo często dłuższe niż 7 godzin. Ogromny entuzjazm towarzyszący jego występom szybko popchnął go w stronę produkcji swoich własnych utworów.

W roku 2000 przeprowadził się na stałe do Berlina. Zaraz po wydaniu jego pierwszego singla jego kariera nabrała dynamicznego tempa. Miał okazję występować w takich miastach jak Nowy York, Istanbul, Londyn, Barcelona, Los Angeles, Amsterdam, Tijuana i Helsinki.

Jego produkcje można usłyszeć w setach takich artystów jak Erol Alkan, Laurent Garnier, Kevin Saunderson, Steve Bug, Tiefschwarz, Modeselektor, Jesse Rose, Sis, Nick Curly czy Gorge and A-Trak.

DJ Chart | Daniel Dexter | 06.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Daniel Dexter Why So Serious? (Uner Remix) Poker Flat
2 Mihai Popoviciu Go Freak (Original Mix) Highgrade Records
3 Alex Niggemann, Jonny Cruz Just A Little feat. Jonny Cruz (Steve Bug Remix) Aeon
4 Isolee Dennis (Original 12" Mix) Tamed Musiq
5 Anja Schneider Stay Quiet (Dub Version) Get Physical
6 George Morel Let's Groove (Claptone Remix) Get Physical
7 Leon Vynehall Brother (Original Mix) Aus Music
8 Daniel Dexter Storm (David Keno Remix) Poker Flat
9 Sandy Rivera, Noir SOTOM (Jimpster Remix) Noir Music
10 Jamie Antonelli Divine (MK Remix) Nurvous
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →