Dachshund

Dachshund
House Minimal Tech House Techno
Kraj:
Szwajcaria
Miasto:
Genewa
Wytwórnie:
Dachshund urodził się i wychował w Genewie w Szwajcarii. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w latach ’90 grając na gitarze w kilku zespołach reggae. To wtedy podpatrywał jak jego koledzy – inżynierzy dźwięku – pszekształcają reggea’owe numery w dubowe perełki dodając do nich liczne efekty. I to właśnie od tych dźwięków Dachshund rozpoczął swoją przygodę jako producent, co można wyczuć w obecnych produkcjach artysty.
Naturalnym krokiem było spróbowanie swoich sił jako DJ i organizacja własnych imprez w rodzinnym mieście. Niestety w tamtych czasach odtwarzacze CD nie były powszechnie dostępne, zatem Dachshund tłoczył swoje produkcje na winylu w Music House w Londonie. To także okres odkrywania nowych gatunków w muzyce elektronicznej oraz zgłebianie tajników produkcji.
Obecnie Dachshund ma na swoim koncie liczne produkcje dla takich wytwórni jak: Material Series, Num Records, Highgrade Records czy też własnej Clapper. W październiku 2012 roku nakładem Highgrade ukazał sie debiutancki album artysty zatytułowany „Eleven Ridims”.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →