Ergo Arena

Ergo Arena

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Gdańsk
Adres:
ul. Gospody 37
Email:
Telefon:
+(48) 58 76 72 101
Adres www:
http://www.ergoarena.pl

Opis klubu Ergo Arena

ERGO ARENA – jedna z największych i najnowocześniejsza hala widowiskowo-sportowa w Polsce, usytułowana na granicy Gdańska i Sopotu.
Wielofunkcyjność ERGO ARENA sprawia, że każdy może tu odnaleźć wyjątkowe chwile i przeżycia. Ten jedyny w swej klasie obiekt w kraju daje możliwość rozegrania dowolnego rodzaju gier zespołowych, sportów motorowych, jeździectwa, sztuk walki, łyżwiarstwa, hokeja na lodzie czy nawet windsurfingu. W czasie imprez sportowych ilość miejsc siedzących na trybunach areny, gdzie rozgrywane są zawody może być regulowana w zależności od potrzeb danego widowiska. Mogą one pomieścić niemal 11 000 widzów. W zależności od rodzaju imprezy hala może gościć do 15 000 osób.
ERGO ARENA jest przystosowana również do organizowania spektakli teatralnych i kinowych, koncertów, wystaw, konferencji i sympozjów. W hali będą liczne restauracje, bary i puby.
ERGO ARENA znajduje się na granicy Gdańska (Żabianka) i Sopotu (Wyścigi), ok. 3 km od centrum Sopotu, ok. 10 km od centrum Gdańska i ok. 1 km od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej.
W 2009 r. władze miast dokonały korekty granic w taki sposób, aby granica dzieliła halę na dwie równe części.
Z tego względu hala posiada dwa adresy: gdański – Gospody 39 oraz sopocki – Łokietka 61.
DOJAZD do hali zapewnia Szybka Kolej Miejska –
przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min); przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut). Linie tramwajowe nr: 2,8,11 – przystanek Osiedle Wejhera, oraz nr 12 – przystanek Pomorska. Od strony Sopotu dojedziesz autobusami nr:144, 185 , od strony Gdańska autobusy nr 148, 227 i N6. W bezpośredniej bliskości hali przebiegać ma planowana Droga Zielona.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →