Pasaż Kultury

Pasaż Kultury

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Poznań
Adres:
ul. Jana Baptysty Quadro

Opis klubu Pasaż Kultury

Pasaż Kultury w pasażu (stąd nazwa) pomiędzy Galerią Miejską „Arsenał” a Wielkopolskim Muzeum Wojskowym jest organizowany po raz drugi. Poprzedni letni cykl imprez kulturalnych pod tym hasłem odbył się rok temu i przyciągnął wielu poznaniaków, spędzających lato w mieście oraz przybyszów z zewnątrz, turystów. Wielkie zainteresowanie publiczności skłoniło organizatorów do zaprezentowania kolejnych propozycji i tego lata. Pasaż znajduje się w samym sercu miasta, w miejscu, które przyciąga zwiedzających i do którego często zaglądają poznaniacy. To wielki potencjał.
Organizatorzy tegorocznego Pasażu Kultury to: Fundacja Malta, Estrada Poznańska, Galeria Miejska „Arsenał”. W ramach tej edycji odbywać się będą cykle koncertów, pokazy filmowe, warsztaty w ramach: Malta Festival Poznań 2011, 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, Festiwalu Transatlantyk i innych.
Działania artystyczne w ramach Pasażu Kultury wiążą się z powszechnym oczekiwaniem festynowego charakteru imprez na Starym Rynku. Celem, jaki stawia sobie Galeria „Arsenał” jest wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom, ale też wzbogacenie propozycji o wydarzenia adresowane do bardziej wymagających odbiorców. Dlatego chcemy również zaprezentować mniej znane szerokiej publiczności, ale wartościowe zjawiska polskiej sztuki wizualnej oraz muzyki młodych kompozytorów i wykonawców, organizować spotkania promujące nowe książki o sztuce, popularyzować nową poezję… Wierzymy, że sztuka współczesna jest ważnym elementem wizerunku miasta: otwartego, innowacyjnego i przyjaznego dla ludzi kreatywnych.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →