HECA

HECA

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Warszawa
Adres:
Chmielna 21
Email:
Telefon:
Kontakt: 504353772 || Booking: 604679961

Opis klubu HECA

HECA
1) popularna na przełomie XVIII-XIX w. forma widowiskowa, przeznaczona głównie dla plebsu, bliska cyrkowi (walki dzikich zwierząt, woltyżerka, występy klaunów).
2) również określenie budynku, w którym wystawiano hece. Zazwyczaj drewniana, amfiteatralna budowla.
W Warszawie zbudowano ją w 1785 na rogu ulic Chmielnej i Brackiej.
Historia zagospodarowania terenu położonego u zbiegu ulic Chmielnej i Brackiej sięga końca XVIII wieku, kiedy to powstał w tym miejscu drewniany cyrk, zwany przez warszawiaków „Szczwalnią” bądź „Hecą”. Cyrk, początkowo cieszący się dużym powodzeniem, stopniowo podupadał, aż wreszcie w 1852 roku został rozebrany. Kamienica przy Chmielnej 21, która w niewiele zmienionym kształcie istnieje do dziś, została wybudowana w latach 1877-78 przez Izaaka Romberga.

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chmielna 21 /podwórko/
Adres, który trudno ominąć – w dzień znajdziecie tam nie tylko studio tatuażu Yakuza ale i kultowe sklepy: Kicks Store z najbardziej wyczesanym obuwiem Nike oraz Side One – vinylowy raj dla DJ-ów.
Od 17 maja podwórko to tętni życiem także w nocy! W sobotnie wieczory, zaplanowaliśmy dla Was pełną gamę imprez kulturalnych oraz artystycznych – od kolacji targowych po wystawy, koncerty, wizualizacje i sety DJskie.
Umiarkowane ceny i najlepsza muzyka, a wszystko to na podwórku w samym centrum miasta!


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →