Mirage

Mirage

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Warszawa
Adres:
Plac Defilad 1
Email:
Telefon:
22 620 14 54
Adres www:
http://clubmirage.pl/

Opis klubu Mirage

Warszawski Klub Mirage to jedno z najnowszych miejsc na warszawskiej mapie klubowej. Został on zaprojektowany przez najlepszych architektów, którzy swoje doświadczenie zdobywali w Londynie, Berlinie i Stanach Zjednoczonych. Specjalnie na potrzeby klubu zaprojektowane zostały takie elementy, jak wyjątkowa wykładzina wyprodukowana w Niemczech, oryginalne wykończenie ścian, włoskie żyrandole i świecące, ornamentowe bary z elementami tłuczonego szkła. Centralnym punktem klubu jest luminescencyjny parkiet, oraz znana z wielu kultowych filmów epoki PRL fontanna – teraz już podświetlona. Inną ciekawostką przypominającą czasy „słusznie minione” są płatne szatnie.

Historia tego miejsca rozpoczęła się przed ponad pięćdziesięcioma laty, gdy powstał Pałac Kultury i Nauki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Restauracja Kongresowa”, której wnętrze wykończone było w architektonicznej mieszance art deco, socrealizmu i polskiego historycyzmu, była dla przeciętnego Polaka obiektem marzeń. Wyposażeni w grube portfele i złaknieni nocnych rozrywek VIP-owie PRL-u, oraz bogaci turyści nie mogli ominąć „Kongresowej” podczas swoich nocnych eskapad. Charakterystyczna kamienna fontanna z pewnością była świadkiem wielu ciekawych wydarzeń z życia stolicy i ówczesnych prominentów, którego nie znali „normalni” Warszawiacy.

Specyficzny urok tego miejsca doceniał m.in. Stanisław Bareja. To tutaj jako striptizerka pracowała jedna z lokatorek słynnego bloku Alternatywy 4.

Choć fontanna była doskonale rozpoznawalnym znakiem firmowym „Restauracji Kongresowej”, to jednak największą chlubą tego miejsca był największy na świecie stół ruletkowy, znajdujący się w tutejszym kasynie. Wraz z upadkiem komunizmu dancingowa „Restauracja Kongresowa” zmieniła swój charakter. Przez kilka ostatnich lat mieściła się tu dyskoteka, , która gościła znacznie młodszych ludzi.

Aktualnie powstał tu Club Mirage, który oferuje swoim gościom zupełnie inną muzykę oraz kulturalną i bezpieczną rozrywkę.

Ciekawostki. Do dekoracji klubu zużyto:

* 150000 diod LED
* 12 ekranów LCD
* 16 ekranów LEDOWYCH
* 500m2 hartowanego szkła
* 2 miliony sztuk kryształów
* 1200m2 specjalnej wykładziny
* 10 ton stali
* 100 000 metrów kabli


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →