Patrick Wolf | Warszawa

Koncerty
Patrick Wolf | Warszawa

Wtorek, 09 kwietnia 2024
godz: 19:00

Niebo

ul. Nowy Świat 21, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Patrick Wolf powraca po ponad dekadzie z intymną trasą “The Crown of Stars”. 9 kwietnia 2024 roku da swój jedyny polski występ, w warszawskim klubie Niebo. Bilety są już dostępne w sprzedaży.
Muzyka towarzyszy Patrickowi Wolfowi od najmłodszych lat, kiedy to zamiast spędzać czas z rówieśnikami gromadził swój arsenał złożony z kupionych na szrocie organów czy domowej konstrukcji thereminu, z czasem rozwijając również umiejętności home recordingu. Już jako nastolatek dołączył do kościelnego chóru, pop artowego kolektywu Minty oraz założył eksperymentalny zespół Maison Crimineaux.
W swojej solowej twórczości ten niezwykle wrażliwy singer-songwriter łączy jazz, folk i muzykę elektroniczną z szeroką gamą instrumentów na których gra samodzielnie. W 2003 roku wydał kultowy już debiutancki album “Lycanthrophy”, który zapewnił mu uznanie w Europie i Stanach. Zyskał nim też uznanie pośród innych artystów, gościnnie grając na skrzypcach u Arcade Fire, Owena Palleta czy Chicks on Speed. Kolejna płyta “Wind in the Wires” (2005) jest efektem podjęcia przez niego studiów kompozytorskich i pobrzmiewają w niej echa nastrojowego brytyjskiego folku i kameralnego popu wzbogacone o elektroniczne brzmienia. To właśnie ona przysporzyła mu rzesze niewiarygodnie oddanych i zaangażowanych fanów wspierających go aktywnie do tej pory. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkały się też niezwykle eklektyczne “Magic Position” (2007) oraz “Bachelor” (2009).
Jego ostatnia długogrająca pozycja “Lupercalia” ukazała się w 2011 roku, i to z nią zawitał na pierwsze trzy koncerty do Polski. Po dłuższej nieobecności Patrick powraca zarówno z koncertami, jak i z nowym materiałem. W ubiegłym roku ukazała się między innymi jego EP “Nowhere Game” z której wziął się tytuł obecnej trasy “The Crown of Stars”. Koncerty odbędą się w wyjątkowych kameralnych okolicznościach.

⏱️ TIMETABLE (TBC) ⏱️
19:00 – doors
20:00 – Patrick Wolf
🇬🇧 Patrick Wolf (born Patrick Denis Apps on 30 June, 1983) is a singer-songwriter from London, United Kingdom. Wolf mixes electronics and samples with a wide range of instruments including viola, keyboards, ukulele, and percussion, all of which he plays himself to form a fusion of jazz, folk and electronic music. His discography included the acclaimed debut album “Lycanthrophy” (2003) and the 2005 sophomore album “Wind in the Wires” which granted him a highly devout fanbase.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupySprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Patrick Wolf | Warszawa Warszawa

Lust Supper – Rave With Your Slave

Sb, 20 kwietnia 2024
godz: 22:00

od 80 PLN
Patrick Wolf | Warszawa Warszawa

L’AMOUR TOUJOURS

Sb, 20 kwietnia 2024
godz: 22:30

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →