Ziemia LIVE #9: LASY (!Release Party!) / Kadrych / ABD

Koncerty
Ziemia LIVE #9: LASY (!Release Party!) / Kadrych / ABD

Sobota, 22 lutego 2020
godz: 22:00

Ziemia

Ul. Grunwaldzka 76/78, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pierwsza w 2020 roku i jednocześnie dziewiąta edycja cyklu Ziemia LIVE to jak zwykle najciekawsza aktualna muzyka powstająca ponad gatunkami. Dla Coastline Northern Cuts – trójmiejskiego labelu, który organizuje u nas – dla Was coś nieskrępowanego zasadami, szczerego i prawdziwego to będzie noc wyjątkowa, ponieważ wszyscy razem będziemy tego wieczoru świętować drugi release wytwórni – LASY (projekt Stendka i wh0wh0, których nie trzeba przedstawiać). Poza nimi zadebiutuje dla Was genialny Kadrych i zagrają DJ’e: Blank, Tomek Hoax oraz DJ Dett. Od strony wizualnej – lokalni herosi: Algebra, Boros i Deruba (ABD Crew). Zanotujcie sobie ten ciąg cyfr:

??????????????? – ??.??.???? ??:?? ?????? – ???????????????

Oczywiście będzie można kupić PŁYTY i porozmawiać z jej autorami przy barze do rana – nie trzeba prosić o autograf na PŁYCIE. To nie jest typowa klubowa noc – ta propozycja to coś innego. Jedynym pewnikiem jest brak barier gatunkowych i szufladkowania. Tak jak zresztą muzyka na nowej PŁYCIE Lasów. Usłyszycie i zobaczycie tu autorskie występy, doświadczycie wizji artystów. Starannie ułożony program zapewnia jak zawsze odpowiednią dynamikę, od pierwszych do ostatnich minut nocy. Ta dynamika może przypominać mały festiwal… podczas jednego wieczoru usłyszycie zarówno oryginalną muzykę jak i taneczną DJską selekcję.

——

Lineup:
► LASY (live) – premiera
► Kadrych (live) – debiut
► Blank (DJ)
► Tomek Hoax b2b Dett (DJ)
► ABD – Algebra, Boros.tv i Deruba (VJ)

——

LASY – zespół z Trójmiasta, który tworzą Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz, laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję albumu Reni Jusis) oraz perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński, aktywny muzyk znany z LLovage, delay_ok, Mu, Perfect Son i MaJLo). Duet ten jest naturalną konsekwencją ich przyjaźni i wieloletniej współpracy przy różnych projektach, dlatego najnowsza płyta traktowana jest jako debiut a LASY przestały być jednoosobowym projektem. Dzięki żywej perkusji kompozycje stały się bardziej dynamiczne i organiczne, co w połączeniu z mocnymi elektronicznymi bitami i nastrojowymi ambientowymi harmoniami, stworzyło oryginalną, eklektyczną i pełną emocji opowieść.. Czy wspominaliśmy już o PŁYTACH?

► https://lasy.bandcamp.com/ – tu na razie jest stara PŁYTA.
► https://www.facebook.com/LASYstendek/

——

Kadrych mówi o swoim projekcie, że jest to “zlepek większości moich muzycznych inspiracji. Moje utwory zazwyczaj powstają spontanicznie, pod wpływem jakiejś jednej idei, jakiegoś nie wypróbowanego jeszcze sposobu na wydobycie dźwięku. Stąd też duży stylistyczny rozstrzał – można usłyszeć wszystko od szybko zmieniających się, IDM’owych mas dźwięku, przez piosenkowe formy, aż po ambientowe plamy. Poza eksplorowaniem szeroko rozumianej elektroniki, studiuję gitarę jazzową na gdańskim AMuzie. Staram się łączyć wszystko co robię w całość, wyrażać jedną myśl niezależnie od użytych środków. Wciąż szukam na to sposobu, ale ten projekt z pewnością mnie do tego zbliża.”

► https://soundcloud.com/krzysztof-hadrych

——

Blank – młoda DJka doskonale znana Wam z ziemskich imprez. W swoich setach zazwyczaj dużo miesza między starą szkołą z Detroit, nowymi brzmieniami rodem z Kopenhagi i industrialnym techno z Berlina. Jej selekcja obfituje zarówno w energetyczne bangery, jak i łamańce podchodzące pod elektro. Niestrudzenie digguje, by za każdym razem prezentować zupełnie inną muzyczną opowieść. Tym razem, z racji nietypowej okazji, opowieść ta będzie równie nietypowa.

——

Hoax b2b Dett – Tomek Hoax i DJ Dett od kilkunastu lat prezentują na scenie swoją egzotyczną selekcję. Znani są z bezkompromisowego podejścia do DJing’u – puszczają płyty które uważają za „słuszne”, bez względu na to czy jest to świeże, dopiero wschodzące brzmienie, czy też znana, lecz niekonieczne oklepana klasyka gatunku. Często zaczynają sety kontemplacyjno-tanecznymi numerami, powoli rozpędzając się w hi-tek grime/electro przeplatane random’owym house, kończąc mieszanką juke + ghettotech + jungle. Nie da się również ukryć, że obydwaj panowie od lat jarają się oldskulowym booty-bass’em prosto ze słonecznej Florydy, undergroundowym electro-funk’iem zapoczątkowanym w Detroit w latach ’90, a także chicagowskim ghetto-house z tego samego okresu, który to zbudował mocne fundamenty do dzisiejszego footwork’u. Podczas regularnego cyklu Ziemia LIVE godnie czyszczą parkiet a o poranku organizują tzw. “Apel Niepoległych”.

——

ABD – o stronę wizualną dba nowy live act’owy projekt fotografa Algebry oraz dwóch VJów: Borosa i Deruby. Wychodząc od statycznych tryptyków fotografii, swobodnie, na żywo i z rytmem muzyki przekształcają, deformują i mieszają obrazy. W efekcie zobaczycie hipnotyczny, pulsujący i wiecznie zmienny strumień wizualny, swobodnie przechodzący od formy do abstrakcji oraz bawiący się graficznym i znaczeniowym kontekstem.

► http://algebra.pics
► http://boros.tv/
► https://www.derubare.com/

——

Coastline Northern Cuts to trójmiejski label powołany do życia w 2018 roku – przez Tomka Hoaxa i Marcina Szulca (Dalekie) mający aspiracje do dalszego rozwoju i wsparcia lokalnej sceny producenckiej. Aktualnie trwają równoległe prace nad trzema wydawnictwami:
???? (??????) – luty 2020
???????? (??????) – kwiecień 2020
?????? (??????) – TBA 2020.

____

Ziemia to miejsca przyjaźni i niezobowiązującej zabawy. Prosimy swoje uprzedzenia i niesnaski pozostawić w domu, a
zabrać jedynie dobry humor i wygodną parę butów.

? 22.02 / 22:00
? Wstęp 18+Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Ziemia LIVE #9: LASY (!Release Party!) / Kadrych / ABD Gdańsk

Block Party x Łomża | Gdańsk

Śr, 10 czerwca 2020
godz: 17:00

Ziemia LIVE #9: LASY (!Release Party!) / Kadrych / ABD Gdańsk

BALTIC GAMES 2020

Pt, 17 lipca 2020
godz: 11:00