Soundrive Fest 2016

Festiwale
Electronic Pop / Rock

Czwartek, 01 września 2016
godz: 18:00

B90

ul. Doki 1, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

5. edycja Soundrive Fest odbędzie się w dniach 1-3 września!

Zagrają:
Júníus Meyvant
TBA

Więcej informacji o artyście znajdziecie na stronie:
festival.soundrive.pl/

Sprzedaż karnetów trzydniowych w cenie 100 zł rusza w poniedziałek, 1 lutego, o godzinie 10:00!!!

O festiwalu:

Soundrive Fest to jeden z najbardziej obiecujących festiwali prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Organizatorzy festiwalu stawiają przede wszystkim na różnorodność prezentowanej muzyki. Podczas wydarzenia występują głównie młode, obiecujące, kapele zrzeszone przez portal Soundrive.pl, a każda edycja zwieńczona jest występem gwiazdy sceny alternatywnej. Pierwsza edycja festiwalu Soundrive odbyła się w 2012 r. na terenie Adventure Park, Gdynia – Kolibki. Główną gwiazdą wydarzenia był zespół Tito i Tarantula. Rok później przeniesiono wydarzenie do klubu B90 w Gdańsku, a jako headlinera zaproszono grupę Iamamiwhoami. Podczas trzeciej edycji w 2014 r. najbardziej oczekiwanym wydarzeniem był koncert kanadyjskiej formacji Austra. Po raz pierwszy odbył się także Dzień Polski, podczas którego można było usłyszeć obiecujące polskie kapele takie jak

Podczas 4. minionej edycji odbyły się koncerty artystów takich jak Vaults, Hundred Waters, Glass Animals czy Thomston i przyciągnęły do B90 ponad 3 000 uczestników. W 2015 roku oprócz dwóch scen klubowych, otwarta została również scena kontenerowa mieszcząca się na Ulicy Elektryków, na której wystąpili m.in. Manoid, Hatti Vatti oraz Olivier Heim. Nowością na Soundrive Fest 2015 były również panele dyskusyjne, podczas których zaproszeni goście poruszyli temat pozycji polskiej muzyki na świecie.

Soundrive Fest odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. B90 oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej– B90 posiada jedno z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Miejsce, istniejące na rynku koncertowym od zaledwie 18 miesięcy, nominowane został jako Miejsce Roku 2013 przez miesięcznik Aktivist, do nagrody SUPERHIRO magazynu HIRO w kategorii Miejsce oraz Klub Roku 2014 przez portal Brand New Anthem. Zagospodarowaniem naszej przestrzeni festiwalowej zajmie się Projekt Re:Miasto.

Oficjalne linki:
http://festival.soundrive.pl/
https://www.facebook.com/SoundriveFest?fref=ts
https://instagram.com/soundrivefestival/

Więcej informacji już wkrótce!Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Soundrive Fest 2016 Gdańsk

The Pau / Gdańsk / Ziemia

Nd, 23 lutego 2020
godz: 20:00

Soundrive Fest 2016 Gdańsk

Coals – Koncert premierowy

Pt, 06 marca 2020
godz: 18:00