Soundrive Fest 2013

Festiwale
Alternative Rock Art rock Electronic Indie Rock Rock

Piątek, 16 sierpnia 2013
godz: 18:00

B90

ul. Doki 1, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Surowo i off’ owo, czyli II edycja Soundrive Fest 2013

Tegoroczna edycja Soundrive Fest zapowiada się imponująco. Przenosi się do Gdańska –  początkowo miało być wydarzeniem dwudniowym, ale ostatecznie odbędzie się w dniach: 16-18.08.2013 w nowej lokalizacji na terenie Stoczni Gdańskiej, w nowo powstającym Klubie B90 / www.b90.pl .
Oficjalnym sponsorem Soundrive Fest 2013 jest Desperados i Heineken.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz.
Projekt stworzony i organizowany przez firmę Sopocka Odessa.
Kropką nad „i” tegorocznego SOUNDRIVE FEST 2013 jest rozszerzenie wydarzenia o 3 dzień i koncert szwedzkiego iamamiwhoami , którzy będą główną gwiazdą Soundrive Fest 2013
Łącznie podczas Soundrive Fest 2013 wystąpi ponad 30 kapel z Polski i ze świata.
Artyści, których będzie można posłuchać to m.in.:
iamamiwhoami, TURBOWOLF (UK), CONNAN MOCKASIN (NZ), THE SOFT MOON (USA),  2:54 (UK), STILL CORNERS (UK), TOY (UK), COLD PUMAS (UK), SJÓN (PL), WALL OF DEATH (Francja), THE FAMILY RAIN (UK), SVPER (Hiszpania), EGYPTIAN HIP HOP (UK) , THE HICKEY UNDERWORLD (Belgia), TEAM GHOST (Francja), THE JANITORS (Szwecja), SPECTRAL PARK (UK), DIGNAN PORCH (UK), ESBEN AND THE WITCH (UK), THE EXPERIMENTAL TROPIC BLUES BAND (Belgia) i inni.
Ponadto portal Soundrive.pl / www.soundrive.pl
zorganizował i wyłonił w ramach Akcji „Zagraj w B90” dwie polskie kapele, które wystąpią podczas  Soundrive Fest 2013, są nimi: Karate Free Stylers oraz Little White Lies.
Informacje o Artystach na oficjalnej stronie  wydarzenia: http://festival.soundrive.pl
Jednocześnie II edycja Soundrive Fest 2013 staje się
OFICJALNYM OTWARCIEM  KLUBU B90 ! / www.b90.pl
B90 – nowa lokalizacja Soundrive Fest 2013:
B90 to nowo powstający klub połączony ściśle z misją portalu muzycznego Soundrive.pl / www.soundrive.pl / dążącego do zbudowania silnego, alternatywnego środowiska muzycznego w opozycji do rozrywki komercyjnej.
B90 to industrialny magazyn, sytuujący się w niebanalnym, historcznym miejscu po brzegi wypełniony przestrzenią dla muzyki niezależnej.
Klub B90 zlokalizowany na terenie po fabrycznym byłej Stoczni Gdańskiej w scenerii historycznych dźwigów, statków i morza; 10 min. od Centrum Starego Miasta – duża przestrzeń o ogromnym potencjale. Nowe miejsce spotkań ludzi poszukujących nietypowych wrażeń muzyczno – artystycznych na kulturalnej mapie Trójmiasta / www.b90.pl
B90 w tym roku stanie się integralną częścią II edycji wydarzenia muzycznego jakim jest Soundrive Fest 2013 / http://festival.soundrive.pl
Kup bilet na Soundrive Fest 2013 / Ceny karnetów:
Karnet 3 – dniowy SD FEST 2013 / od 24.05 do 15.06 , cena: 70 zł
Karnet 3 – dniowy SD FEST 2013 /  od 15.06 do 16.07, cena: 80 zł
Karnet 3 – dniowy SD FEST 2013 / od 16.07, cena: 100 zł
UWAGA! Karnety 2 – dniowe zakupione w puli I i II – obejmują wstęp na 3 dzień wydarzenia.
BILETY na SD FEST 2013 dostępne w sprzedaży on- line na: ttp://festival.soundrive.pl/bilety/
PARTNERZY SD FEST 2013: http://festival.soundrive.pl/partnerzy/
Więcej informacji:
Oficjalna strona wydarzenia: http://festival.soundrive.pl/
Odsłona na facebook’u: https://www.facebook.com/SoundriveFest
Wydarzenie na facebook‘ u: https://www.facebook.com/events/317999611655253/
ARTYŚCI SOUNDRIVE FEST 2013
www.facebook.com
towhomitmayconcern.cc
Podczas ostatnich dwóch lat swojej działalności, iamamiwhoami w równym stopniu potrafiła zadziwić, oczarować, jak i intrygować. Kiedy jej, z jednej strony surrealistyczne, z drugiej wizualnie bogate, teledyski zaczęły się pojawiać w sieci, wyrósł las pytań o samą artystkę. W tym czasie klipy miały już miliony odsłon i całą rzeszę fanów. Okazało się, że ich twórczynią jest szwedzka piosenkarka Jonna Lee.
Można przy tym nadmienić, że jej współpracownicy ciągle pozostają w cieniu. Projekt przyniósł liczne nagrody, wśród których należy wspomnieć o szwedzkiej nagrodzie Grammy „Innovator of the Year” i dwóch nominacjach nagród MTV online music w 2011, oraz o „Digital Genius Award” przyznanej przez MTV w 2012. Jak dotąd klipy iamamiwhoami wygenerowały ponad 15 milionów odsłon.
czytaj więcej o zespole:  http://festival.soundrive.pl/iamamiwhoami/
The Soft Moon
The Soft Moon nigdy nie planował robić muzyki dla szerokiej publiczności, ale dla ludzi, których pociąga ryzyko i poczucie nadchodzącego niebezpieczeństwa. Pochodzący z Oakland Luis Vasquez rozpoczął ten projekt z myślą o lepszym poznaniu własnego ja. Zaszył się w swoim mieszkaniu, i słuchając muzyki, pozwolił swobodnie płynąć wspomnieniom i instynktownym odczuciom.
Tych dwóch Szerpów poprowadziło go w miejsce pełne ciemności, klaustrofobii i strachu; muzyczne ugory przechodzące w krautrockowy tik, z obrzeżami postrzępionymi wczesnym post – punkiem, i opatulone nastrojową atmosferą dark wave w jego najlepszym wydaniu.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/the-soft-moon/
Turbowolf
Wiele kapel stara się uniknąć zaszufladkowania i przyciągnąć fanów różnych gatunków muzycznych, jednak niewiele z nich robi to tak dobrze i przekonująco jak Turbowolf. Najwyraźniej muzycy z Bristolu poprzez swoje pełne werwy riffy, twardy rytm i psychodeliczne improwizacje potrafią na swoich koncertach zgromadzić metalowców, punków i innych luzaków rozmaitych maści. Gdzie jeszcze można zobaczyć gościa w koszulce Motorhead z 1992, w kapeluszu szerokim rondem i niemodnych okularach, wyglądającym, jak gdyby trafił tu bezpośrednio z planu filmu Ritchiego o Sherlocku Holmsie?
To może się wydawać dziwne, ale najwyraźniej zdaje to egzamin. Turbowolf lepiej, niż dobrze panują nad tak zróżnicowaną publiką. Kawałek taki jak cholernie wpadający w ucho – ‚A Rose for The Crows’ – zawsze wywołuje entuzjazm publiczności, która potrafi też docenić bezpośrednie i energetyczne zachowania sceniczne lidera grupy, Chrisa Georgiadisa. A co najważniejsze, zespół ciągle się rozwija.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/turbowolf/

Connan Mockasin
prezentuje pewien rodzaj uroczego niedopasowania i specyficznego spojrzenia na świat, które szybko okazują się bardzo pociągające. Wystarczy posłuchać go raz, by natychmiast zapragnąć więcej. Na przykład, kiedy muzyk wspomina o swoich dość niecodziennych zajęciach z dzieciństwa: „Kiedy byłem mały, mama dała mi spawarkę i pozwoliła urządzić w ogrodzie prawdziwe złomowisko. Miałem też obsesję na punkcie kraks w wesołych miasteczkach. Mama mówiła, że sąsiedzi byli trochę zniesmaczeni…”.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/connan-mockasin/
Toy
jest pięcioosobową grupą nagrywającą na co dzień w Londynie. Po powstaniu grupy w 2010, wydali pod koniec 2011 swój debiutancki 12 calowy singiel z podwójną stroną A, ‚Left Myself Behind / Clock Chime’ Heavenly Recordings. Wydanie singla towarzyszyło ich pierwszej dużej trasie po Wyspach Brytyjskich, gdzie supportowali the Horrors. 2012 rozpoczęli 4 tygodniowym stałym angażem w Londyńskim Shackwell Arms. Oprócz kompletu sprzedanych biletów, the Times po ich pierwszym występie napisał, że „Toy wykorzystał wszystkie elementy pojawiające się w historii muzyki undergroundowej, tworząc coś zupełnie nowego”.
toy-band.com
facebook.com/toy.band
czytaj więcej o zespole:  http://festival.soundrive.pl/toy/

Still Corners
Wytwórnia Sub Pop z przyjemnością zawiadamia, że w maju ukaże się „Strange Pleasures” – druga płyta londyńskiego duetu Still Corners. Album, drugi po świetnym debiucie z 2011 „Creatures of An Hour”, będzie dostępny na CD, LP oraz w wersji cyfrowej. Singlem promującym jest „Berlin Lovers”, a „Fireflies” wcześniej wydanym teaserem. „Strange Pleasures” wyprodukował lider zespołu, Greg Hughes, w swoim studiu znajdującym się w Greenwich. Still Corners będzie promował „Strange Pleasures” podczas swojego tournée w Europie i Ameryce Północnej, rozpoczynającego się w maju w Liverpoolu.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/still-corners/

Esben and the Witch
Może już wiecie, co oznacza „przekleństwo drugiej płyty”, budzące strach we wszystkich młodych zespołach. Zwykle przerażająca opowieść snuta przez tych, którzy tej klątwy doświadczyli, sprowadza się do narracji o tym, jak kapela pnąca się w górę, po wydaniu świeżego debiutanckiego albumu, wypuszcza drugi krążek określany jako przebrzmiały, nudny itd. Czasem też, muzycy, jak gdyby nie wierząc w to, co dotąd tworzyli, postanawiają radykalnie zmienić swój sposób gry, skazując się na niepowodzenie.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/esben-and-the-witch/
The Experimental Tropic Blues Band
Rockandrollowe trio z Belgii, the Experimental Tropic Blues Band od samego początku propaguje bluesa (w Europie, USA I Kanadzie). Na scenie występowali razem z the Cramps, Andre Williams, Bob Log, JSBX, Heavy Trash, Jay Reatard i inni.
www.tropicbluesband.com
liquidlove.tropicbluesband.com
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/the-experimental-tropic-blues-band/
2:54
to londyńska grupa, utworzona przez dwie siostry – Colette i Hannah Thurlow, która zyskała spory rozgłos ze względu na nowe rockandrollowe brzmienie. Dziewczęta, wychowane na Kyuss i Queens of the Stone Age, swoją nazwę wzięły z ulubionego kawałka Melvins, w którym właśnie w 2:54 nadchodzi moment, kiedy „robi się dobrze”.
Zespół wyłania się z mgły różnych idei, tworząc muzykę zapadającą w pamięć, eteryczną a zarazem porywającą. Widmowe melodie, wyłaniające się zewsząd chmurne riffy i pełna niebezpieczeństw ściana dźwięku przywodzą na myśl Mazzy Star czy też PJ Harvey.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/2_54/
Team Ghost
Od lat mamy w Europie do czynienia z powodzią muzyki elektronicznej, ale od jakiegoś czasu w mateczniku muzyki gitarowej dostrzeżono, że na kontynencie także nauczono się grać na gitarach.
Kiedy w 2009 Nicolas Fromageau zakładał Team Ghost chciał połączyć dwa nurty – klimatyczne synthrockowe brzmienie, przywodzące na myśl Tangerine Dream i Briana Eno, oraz indie rockowe wyczyny kojarzone z Sonic Youth i My Bloody Valentine.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/team-ghost/
Wall of Death
grupa sformowana przez Gabriela Matringa (wokal, gitara, sitara, wiolonczela), Bruca Borredona (keyboard, wokal) i Adama Ghoubali (bębny), postanowiła wprowadzić nas do swojego posępnego i burzliwego świata. Wśród swoich inspiracji wymieniają błyskotliwą wielkość Velvet Underground, estetykę Pink Floyd i ostrość prezentowaną przez Neu, czy też Silver Apples.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/wall-of-death/
Dignan Porch
„Dignan Porch sprawiają wrażenie, jakby granie i komponowanie nie sprawiało im żadnego problemu. To naprawdę nie sprawia im żadnego problemu. To czysta, krystaliczna idea sprowadzona do czegoś bardzo prostego” The Line of Best Fit
Optymizm bywa zaraźliwy, a można znaleźć więcej powodów do tego, aby być dobrej myśli, niż tylko tytuł nowego albumu Dignan Porch – „Nothing Bad Will Ever Happen”. Kiedy posłucha się tych ciepłych, nieco dziwnych popowych kompozycji, wczuje w ich świat, trudno spierać się z optymistycznym przekazem grupy.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/dignan-porch/
The Family Rain
nakładem Bigger Splash Records, właśnie wydali swój ostatni singiel „Carnival”. Od 4 lutego jest darmowo udostępniony za pośrednictwem oficjalnej strony grupy www.thefamilyrain.com oraz ich fanpage’a na Facebooku. Natomiast od 18 marca produkcja ukaże się w wersji winylowej.
The Family Rain to trzech braci, bliźniacy Tim i Will oraz starszy od nich Olly, pochodzących z angielskiego Bath. Dorastając z dala od blasku Londynu zdołali wypracować swój własny styl pełen garażowego minimalizmu, z kompozycjami brzmiącymi jak gdyby były od razu wykonywane live. Debiutancki singiel „Trust Me…I’m A Genius” odbijał tę prostotę, natomiast „Carnival” mówi już więcej samym zespole.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/the-family-rain/
Egyptian Hip Hop
to czterech utalentowanych siedemnastolatków z Manchesteru, uczęszczających na lekcje z gitary udzielane przez Johna Marra. Ich debiutancka epka „Some Reptiles Grew Wings”, wydana nakładem Warps Hudson Mohawke, to zbiór nieco kanciastych popowych piosenek, urzekających rytmem.
Po długiej przerwie, podczas której lider, Alexander Hewett, występował z Connan Mockasin i Charlotte Gainsbourg, Egyptian Hip Hop triumfalnie wrócili z albumem wydanym przez R & R Records. „Good Don’t Sleep” trzyma klasę.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/egyptian-hip-hop/

The Hickey Underworld
Minęły dwa lata, odkąd The Hickey Underworld wydał swój debiutancki album o tym samym tytule, na którym znalazł się przebój radiowy ‚Future Words’ wydany także jako singiel. No… i w zasadzie to tyle. Co więc chłopaki z Antwerpii zrobili od tego czasu?
Jonas Govaerts (gitara), ostatnio zaraził się dziwaczną infekcją ucha nazywaną ‚Schmenières’. Jak wyjaśnia sam Govaerts: „To nieco tajemnicza choroba, atakująca część ucha środkowego nazywaną ‚Shatner’s Bassoon’. Nie ma na to, jak dotąd, lekarstwa, więc próbuję wszelkich dostępnych środków związanych z medycyną alternatywną takich jak….
hckyndrwrld.tumblr.com
facebook.com/thehickeyunderworld
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/the-hickey-underworld/
SVPER
grupa stworzony przez Sergio Peresa i Luciana Della Ville – debiutowała albumem zainspirowanym niemiecką sceną Kraurockową lat 70. i najbardziej wyszukanymi odmianami Popu. Album zatytułowany nazwą zespołu jest płytą, która w chwilę potrafi zauroczyć słuchacza, czy to dzięki ciepłemu, prawie magicznemu dźwiękowi generowanemu przez klasyczne analogowe syntezatory, czy też dzięki hipnotycznym efektom wywołanym przez wszechogarniający rytm i melodyjny głos Luciana.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/svper/
Cold Pumas
Cold Pumas pochodzą ze słynącego z targanych wiatrem molo Brighton i od samego początku są wierni zasadzie trzech P: Powtarzanie, Powtarzanie, Powtarzanie. Można powiedzieć, że nawet ich debiutancki album „Persistent Malaise” jest wynikiem ciągłego odradzania się. Płyta wydana 5. Listopada 2012 powstała jako wspólny projekt trzech niezależnych wytwórni płytowych – Faux Discx, Gringo Records and Italian Beach Babes Records. Album można uznać zarazem za gmach miarowo wytyczający takt zgromadzonym dźwiękom, jak i komin dający ujście krautrockowej katharsis. LP debiut był poprzedzony kilkoma singlami, które uchwyciły rodzącą się ewolucję tej trójki pedantów o bratnich duszach.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/cold-pumas/
The Janitors
The Janitors faktycznie powstał podczas ostrego nocnego picia na zachodnich peryferiach Sztokholmu. Wychowywani przez wilki aż do ukończenia dwóch lat, jak Mowgli, wrócili do wielkiego świata, zapominając o swoim wychowaniu. W końcu the Janitors poczuli znużenie życiem codziennym i napędzani przez folköl, czując nieprzepartą ochotę syczenia i wydawania różnych dźwięków, wrócili do lasu.
thejanitors.se
facebook.com/thejanitorsofficial
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/the-janitors/
Spectral Park
Spectral Park to nazwa popowego projektu Luka Donovana, który postanowił wydać w lutym 2013 swoją debiutancką płytę o tym samym tytule nakładem wytwórni Mexican Summer. Można powiedzieć, że wszystkie utwory pochodzą ze śmietnika, ponieważ do produkcji albumu wykorzystano piosenki z płyt, które muzyk znalazł w jednym z kubłów na śmieci. Donovan pociął cały materiał, a następnie przepuścił go przez swój sampler, odpowiednio zniekształcając i łącząc na nowo poszczególne fragmenty muzyczne. Później zaczął nagrywanie wersji instrumentalnej i mocno modulowanych wokali, tworząc twardy, hałaśliwy, żywiołowy pogłos i przywodzący na myśl psychodelię lat 60., popowy chaos.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/spectral-park/
Sjón
polski zespół założony w 2011 roku w Łodzi. Sjón powstał z inicjatywy Kacpra Kaczmarka, który przez długi czas przed uformowaniem się składu zajmował się aranżowaniem oraz nagrywaniem swoich kompozycji. Zaprosił on do współpracy swojego brata Bartosza Kaczmarka (gitara basowa), z którym dzielił wspólne muzyczne zainteresowania. Następnie do składu dołączył Kamil Gorzeń (gitara elektryczna) oraz Michał Kowalczyk (perkusja).
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/sjon/
Soviet Soviet
Sovie Soviet, grupa pochodząca z Pesaro/Fano we Włoszech, powstała w 2008. Po wydaniu kilku singli, grupa zdecydowała się w czerwcu 2009 wydać własną EPkę nagraną w Studio Waves przez ich przyjaciela i dźwiękowca, Paolo Rossiego.
Dzięki Internetowi, grupa zyskała na popularności i zaczęła grać na licznych imprezach. Rozgłos zaowocował recenzję zamieszczoną na serwisie Pitchwork we wrześniu 2009. W 2010, Sowieci razem z angielsko – francuskim duetem Frank (Just Frank) wydali drugą EPkę,) nakładem Mannequin Rec., zostali też zauważeni przez Simona Reynoldsa na jego Retromanii.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/soviet-soviet/
Karate Free Stylers
Paweł Kowalewicz (perkusja), Piotr Siwicki (gitara, wokal) i Paweł Porzych (wokal, bas) – pochodzące z Olsztyna noise-rockowe trio ma na swoim koncie dwie ciepło przyjęte epki, kontrakty z wytwórniami w Polsce i Stanach Zjednoczonych i masę koncertów rozegranych w kraju.
Swoją muzyką nawiązują do twórczości The Jesus and Mary Chain, My Bloody Valentine, A Place to Bury Strangers, Japandroids czy No Age, ale wszystkie te inspiracje przerobili na swój sposób, tworząc coś, co śmiało można nazwać post…everything. Koncertowali z Handsome Furs, Team Me, The Shipyard czy Kiev Office.
czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/karate-free-stylers/
Little White Lies
To jedno z większych objawień ubiegłego roku. Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open’er Festival. W listopadzie 2012 ukazał się ich debiutancki album „Devils in Disguise” pod skrzydłami wytwórni fyh!records, który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Konsekwencją tego było pierwsze wielkie wyróżnienie – LWL zostało laureatami w plebiscycie gazety Co Jest Grane na najlepszą łódzką płytę roku 2012. Na fali entuzjazmu w kwietniu 2013 zespół wydał EP ‚In Word and Deed’, które pojawiło się w formie cyfrowej i, jako wydawnictwo kolekcjonerskie, na białej kasecie magnetofonowej.
Czytaj więcej o zespole: http://festival.soundrive.pl/little-white-lies/
Na Soundrive Fest 2013 zaprasza Desperados i Heineken sponsor festiwalu.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz
Organizator: Sopocka Odessa
Oficjalna strona wydarzenia: http://festival.soundrive.pl/


Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Soundrive Fest 2013 Gdańsk

TOUCH by Sassy Roof Top pres. Fresh

Sb, 26 października 2019
godz: 20:00

Soundrive Fest 2013 Gdańsk

Electronica Africa w Ziemi

Sb, 26 października 2019
godz: 22:00

Soundrive Fest 2013 Gdańsk

Kaka Demona Gnojka

Cz, 31 października 2019
godz: 22:00