Koncert Diamond Terrifier (ZS) x Trouble + Jacek Prościński

Koncerty
Koncert Diamond Terrifier (ZS) x Trouble + Jacek Prościński

Niedziela, 16 lutego 2020
godz: 20:00

Ziemia

Ul. Grunwaldzka 76/78, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

16 lutego w Ziemi zagra audiowizualny projekt dwójki nowojorskich artystów, Diamond Terrifier (Sam Hillmer min. z ZS) oraz Laura Paris (Trouble). Po tym koncercie Sam Hillmer zagra improwizowany koncert z Jackiem Prościńskim na perkusję, saksofon i elektronikę.

https://diamondterrifiercipher.bandcamp.com/

Sam Hillmer jest muzykiem, DJ-em, kuratorem i liderem nowojorskiego zespołu Zs. Solowo jako Diamond Terrifier (saksofon + elektronika) poszerza granice muzyki improwizowanej, klubowej, jazzowej i ambientowej łącząc je z kulturą soundsystemową oraz innymi (niekoniecznie zachodnimi) tradycjami gry na saksofonie i kultury dźwięku. W ostatnim czasie Sam Hillmer wystąpił m.in. u boku Thurstona Moora, Marii Chavez i Psychic TV, nagrał też materiały wspólnie z Arto Linsdayem i Laurel Halo. Specyfika gry Hillmera słyszalna jest w szczególności podczas występów na żywo. W trakcie występu sam instrument osadzony jest w nowym, unikalnym kontekście, tworząc niekonwencjonalne dźwięki i niepowtarzalne barwy, rzadko kiedy spotykane chociażby w świecie free jazzu. W Ziemi wraz z Diamond Terrifier występować będzie Laura Paris, która jako połowa duetu Trouble jest odpowiedzialna za wizualną stronę koncertu. Laura jest rzeźbiarką, malarką i projektantką instalacji. Jej prace były wystawiane m.in. w Pioneer Works, Queens Museum i EMPAC w Nowym Jorku oraz w Londynie i Tokio. Jest także aktywną działaczką społecznościową w Brooklynie.

https://www.samhillmerprojects.com/
http://www.lauraparis.work/
http://www.troublestuff.com/

Jacek Prościński – perkusista i kompozytor. W swojej twórczości czerpie inspiracje nie tylko z jazzu i muzyki improwizowanej, ale i szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz eksperymentalnej. Współtworzy z Olem Walickim duet LLovage,gra w najnowszym zespole Tymona Tymańskiego MU, a także w Lasach, delay_ok, Coldair/Perfect Son, HAŁVVA. Realizuje również swój solowy projekt “wh0wh0”, w którym skupia się na pracy eksperymentalnej oraz poszukiwaniu autonomicznych i nowatorskich ścieżek wykorzystania perkusji w muzyce współczesnej. Uczestniczył w wielu ważnych festiwalach muzycznych, m.in. SXSW, Westerpop Holandia, T Mobile Electronic Beats, Open’er Festival.Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Koncert Diamond Terrifier (ZS) x Trouble + Jacek Prościński Gdańsk

KARAŚ/ROGUCKI – Gdańsk

Pt, 03 kwietnia 2020
godz: 19:00

Koncert Diamond Terrifier (ZS) x Trouble + Jacek Prościński Gdańsk

Block Party x Łomża | Gdańsk

Śr, 10 czerwca 2020
godz: 17:00