Electronic Beats Festival

Festiwale

Sobota, 28 kwietnia 2012
godz: 20:00

CSG

ul. Doki 1, Gdańsk

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Update 23.04.2012
Electronic Beats Festival w Gdańsku – live na Facebooku

Electronic Beats w Centrum Stocznia Gdańska 28 kwietnia to inauguracja sezonu festiwalowego, szalona noc przy elektronicznych i alternatywnych brzmieniach na najwyższym światowym poziomie. Szczegółowy program festiwalu załączamy poniżej.
20:00 Otwarcie drzwi – DJ Set / Mike Polarny
20:30 DAS MOON – zwycięzcy konkursu Zrób Głośniej!
21:00 DJ Set / Mike Polarny
21:20 DILLON
21:50 DJ Set / Mike Polarny
22:20 JAZZANOVA LIVE feat. Paul Randolph
23:05 DJ Set / Mike Polarny
23:30 SQUAREPUSHER
00:30 DJ Set / Mike Polarny
00:55 DIGITALISM
01:55 DJ Set / Mike Polarny
02:25 JAMES BLAKE
03:25 Afterparty – DJ Spox
Dla wszystkich fanów festiwalu, którzy nie mogą w nim uczestniczyć osobiście T-Mobile przygotował bezpośrednią relację na oficjalnym profilu portalu T-Mobile Music na Facebooku
Na tym samym profilu już jutro ruszy konkurs, w którym będzie można wygrać ostatnie wejściówki na festiwal. Równocześnie informujemy, że wszystkie bilety na Electronic Beats Festival w Gdańsku zostały już sprzedane i nie będzie ich również można kupić przed samym koncertem.
Patronat medialny nad Electronic Beats Festival w Gdańsku sprawują: Trójka, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, Hiro Free i portal trójmiasto.pl.
Więcej informacji na www.t-mobile-music.pl oraz na stronie www.electronicbeats.net 

——————————————————————-

Update 23.03.2012

DJ Spox i Mike Polarny na Electronic Beats Festival

Przedstawiamy didżejów, którzy 28 kwietnia w Gdańsku zagrają na festiwalu Electronic Beats – Mike Polarny rozgrzeje publiczność przed występami gwiazd, a DJ Spox przytrzyma nas na parkiecie do rana na szalonym afterparty.
Mike Polarny doskonale sprawdził się w roli mistrza ceremonii wprowadzającego w nastrój wieczoru na Electronic Beats w Warszawie, dlatego nie zawahaliśmy się zaprosić go ponownie. „Rozgrzewanie publiczności przed gwiazdami wieczoru to jedno z moich ulubionych zadań. Czuję się wtedy jak szaman, który buduje emocje poprzez muzykę i przygotowuje wiernych na punkt kulminacyjny – zapewnia Mike Polarny. Szczególnie, gdy tych punktów jest kilka, a przed sobą masz trzy tysiące ludzi pragnących dobrej nuty i intensywnej zabawy. W warszawskim Soho zrobiłem to dobrze, ale w Gdańsku szykuję się na więcej. Jeszcze ciekawszy jest bowiem skład artystów z zagranicy, a moje stanowisko didżejskie tym razem na głównej sali. Będzie ogień!”
Na afterparty z kolei rządził i dzielił będzie DJ Spox, warszawski producent i DJ, znany, m.in., z formacji Cisza i Spokój, współpracy z grupą Masala, a także Noviką, Muflonem i Flintem, ale przede wszystkim, ze scen klubowych i festiwalowych z Open’erem na czele. „Bardzo ucieszyło mnie zaproszenie na Electronic Beats. Line-up jest bardzo obiecujący, więc spodziewam się wyśmienitej zabawy i świetnych muzycznych doznań. Afterparty rządzi się swoimi prawami, ale podejrzewam, że uda mi się poderwać publiczność do zabawy. Mam nadzieję, że wspólnie dotrwamy do wschodu słońca – kusi DJ Spox. – Muzycznie…  Cóż, na pewno będą moje autorskie niespodzianki, aczkolwiek spodziewajcie się też znanych i lubianych dźwięków. Do usłyszenia i zobaczenia 28 kwietnia w Gdańsku!”
Przypominamy, że tylko do 25 marca na portalu T-Mobile Music trwa głosowanie na artystów walczących o udział w festiwalu Electronic Beats. Kolejny etap to przesłuchania na żywo w warszawskim klubie Chwila, które odbędą się 4 kwietnia.
Druga polska edycja festiwalu Electronic Beats odbędzie się 28 kwietnia w Gdańsku, w Centrum Stocznia Gdańska. Wystąpią James Blake, Digitalism, Squarepusher, Jazzanova feat. Paul Randolph i Dillon. Bilety do nabycia w sieci Ticketpro oraz wybranych punktach sprzedaży – sieć Empik oraz sklepy Saturn i Media Markt – w cenie 50 zł (do 31 marca) i 60 zł (do 27 kwietnia). W dniu koncertu: 70 złotych. Dla klientów T-Mobile specjalna cena promocyjna!

——————————————————————-

Update 5.03.2012
James Blake i Digitalism na Electronic Beats w Gdańsku

muno news

Najważniejszy debiutant minionego roku James Blake i klubowa sensacja Digitalism to kolejne gwiazdy Electronic Beats Festival, który odbędzie się 28 kwietnia w Centrum Stocznia Gdańska.

Już od 2009 roku szeptało się, że londyńczyk James Blake szykuje rewolucję. Inspirowany w równym stopniu Steviem Wonderem co Burialem, soulem co dubstepem, stanął na czele nowej rewolucji w miejskiej muzyce. Jego kruche, intymne kompozycje mają przebojowy potencjał, a jego wydany przed rokiem debiutancki album zatytułowany po prostu „James Blake” – w pełni zasłużył na czołowe pozycje w niemal wszystkich podsumowaniach roku. Zeszłoroczny, magiczny koncert Jamesa na Open’erze, wspólne nagrania z Bon Iver i deklaracje, że jego nowe utwory będą mocniejsze i bardziej taneczne – to wszystko sprawia, że możemy spodziewać się w Gdańsku wyjątkowego wydarzenia.

„Tak brzmiałby Daft Punk gdyby w składzie miał jeszcze perkusistę” – mówiło się o Digitalism tuż po premierze ich pierwszych singli i koncertów. Jens „Jence” Moelle i Ismail „Isi” Tüfekçi postanowili założyć zespół bazujący na dwójce didżejów, ale którego nie można pomylić z żadnym innym duetem na klubowej scenie. Grać jak prawdziwa kapela – to ich odwieczna dewiza, którą starali się wprowadzać nie tylko na żywo, ale i w studiu, przy okazji nagrywania płyt „Idealism” oraz „I Love You, Dude”. Na pierwszej z nich zadzierali nosa brudnym, syntezatorowym brzmieniem, na drugiej – wydanej nie tak dawno, bo w maju 2011 roku – nieco złagodnieli, ale wciąż trudno przy ich kawałkach ustać w miejscu. Wie coś na ten temat Julian Casablancas z The Strokes, który gościnnie zaśpiewał w utworze duetu „Forrest Gump”.

Obok wspomnianych gwiazd wystąpi również polski artysta, laureat konkursu „Zrób Głośniej na Electronic Beats!”. Konkurs otwarty jest dla wszystkich wykonawców, bez względu na staż i dorobek. Warunki niezbędne to własny repertuar, poruszanie się w stylistyce bliskiej idei Electronic Beats (od tanecznej elektroniki po alternatywne, rockowe brzmienia) i osobowość sceniczna. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są tylko do 9 marca.

Więcej informacji o konkursie i festiwalu na www.t-mobile-music.pl oraz na stronie www.electronicbeats.net (anglojęzyczna).

——————————————————————-

1.03.2012
Squarepusher pierwszą gwiazdą Electronic Beats

Brytyjski artysta Squarepusher, zwany nie bez powodu „Stanisławem Lemem elektroniki”, to pierwsza gwiazda wiosennej odsłony Electronic Beats Festival, która odbędzie się 28 kwietnia w Gdańsku. Bilety – w cenie od 45 złotych dla klientów T-Mobile – już w sprzedaży!
Squarepusher to flagowa postać nie tylko kultowej wytwórni Warp, ale i całej brytyjskiej sceny elektronicznej, na której z powodzeniem działa od ponad 18 lat. Tom Jenkinson, bo tak naprawdę się nazywa, uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych i kreatywnych artystów w tej branży. Raczył nas już mięsistym breakbeatem i drum’n’bassem, zaskakiwał połączeniem brzmień acid techno z jazzem i funkiem, wciąż poszukując nowych środków wyrazu. Jego muzyka niemal od zawsze brzmiała kosmicznie i wszystko wskazuje na to, że na kolejnej płycie Squarepushera znowu oderwiemy się od ziemi. Tuż po koncercie na Electronic Beats w Gdańsku, nakładem oczywiście Warp Records, na rynku ukaże się album „Unfabulum”. Znajdziemy się zatem w gronie szczęśliwców, którzy premierowy materiał usłyszą zanim ten jeszcze trafi do sklepów.
Dziś ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję festiwalu. Są one do nabycia w sieci Ticketpro oraz wybranych punktach sprzedaży – sieć Empik oraz sklepy Saturn i Media Markt – w cenach:
do 31 marca – 50 złotych;
od 1 do 27 kwietnia – 60 złotych;
w dniu koncertu, 28 kwietnia – 70 złotych.
http://www.ticketpro.pl/jnp/wszystko/820410-electronic-beats-festival-2012.html.
T-Mobile przygotował specjalnie dla swoich klientów bilety rabatowe w promocyjnej cenie 45 zł. Aby je otrzymać wystarczy wysłać bezpłatnego SMSa o treści „eb2” na numer 80557. Na podstawie otrzymanego w odpowiedzi kodu można kupić 2 bilety w promocyjnej cenie. Bilety z rabatem są dostępne od 2 marca, tylko przy zakupie przez sklep internetowy Ticketpro, a kody będą realizowane do 22.04 lub do wyczerpania puli biletów.
Przypominamy, że polscy artyści, którzy chcieliby wziąć udział w tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu, wciąż mogą się zgłaszać do konkursu „Zrób Głośniej na Electronic Beats!”, otwartego dla wszystkich, bez względu na staż i dorobek. Warunki niezbędne: własny repertuar, poruszanie się w stylistyce bliskiej idei Electronic Beats (od tanecznej elektroniki po alternatywne, rockowe brzmienia) i osobowość sceniczna. Szczegóły: www.t-mobile-music.pl
Więcej informacji na www.t-mobile-music.pl oraz na stronie www.electronicbeats.net (anglojęzyczna).


Sprawdź inne wydarzenia @ Gdańsk

Electronic Beats Festival Gdańsk

Coals – Koncert premierowy

Pt, 06 marca 2020
godz: 18:00

Electronic Beats Festival Gdańsk

1. Urodziny SASSY – SOBOTA: Tensnake

Sb, 07 marca 2020
godz: 21:00

od 40 PLN
Electronic Beats Festival Gdańsk

KARAŚ/ROGUCKI – Gdańsk

Pt, 03 kwietnia 2020
godz: 19:00