Wez Clarke

Wez Clarke
House
Kraj:
Wielka Brytania

To dzięki muzyce house początku lat 90-tych Wez Clarke zaangażował się w szeroki nurt muzyki tanecznej. W tamtym okresie jedynym dostępnym źródłem tej muzyki były nocne audycje w underground’owych stacjach radiowych. Było to jednak wystarczająca inspiracja do kupienia pierwszego mixera i gramofonów. Miał wtedy 12 lat! Wez, równie szybko rozpoczął karierę producenta muzycznego. Zawsze postrzegał granie i tworzenie muzyki jako nierozłączną całość. Dzięki wielkiemu talentowi, ciężkiej pracy i wielu godzinom spędzonym za dekami, Wez został szybko zauważony przez lokalne środowisko klubowe i zyskał reputację jednego z najbardziej perspektywicznych dj’ów.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Późne lata 90-te zaowocowały pierwszymi producenckimi sukcesami Clarke’a. Jego singiel Headhuntaz „Rip the Freestyle”, stał się jednym z klasyków muzyki speed garage. Został wydany nakładem znanej wytwórni Speed Freak Records, którą Wez założył wraz ze swoim bratem w wieku lat 17!

 

Ewoluował wraz z muzyką. Na początku nowego milenium dźwięki electro, dzięki którym rozpoczął swoją karierę, powróciły w nowej formie jako electro house, w której Wez potrafił odnaleźć się idealnie. Jego ówczesne single takie jak: „What Can I Do?” i „What Is Electro?” zostały bardzo dobrze przyjęte przez takich dj’ów jak Seb Fontaine, Timo Maas, James Zabiela, Lucien Fort, Plump DJs i wielu innych. Utwór „What Can I Do?” znajdował się na codziennej playliście BBC Radio 1 przez ponad miesiąc, dzięki czemu Clarke stał się znany szerszej publiczności. To wydarzenie zaowocowało współpracą z artystami z najwyższej półki jak Annie Lennox i Moloko.
Kolejnym bardzo udanym rokiem w jego karierze był 2003. Singiel „It Will Be Ok”, z wyraźnymi dźwiękami w stylu Daft Punk, wyprodukowany dla wytwórni Ink Records był na topie wszystkich najważniejszych list przebojów w Wielkiej Brytanii.

 

Miał okazję remixować kawałki takich gwiazd jak Dave Armstrong (“Love Has Gone”), Dynamite, Sunset Strippers, Solo Music, Raul Rincon, Switch i Shiny Grey.

 

W roku 2005 Wez rozpoczął współpracę z Hed Kandi jako tzw „worldwide resident”, dzięki czemu miał okazję zagrać i popularyzować muzykę oraz ideę Hed Kandi w największych klubach na całym świecie! Jego kalendarz imprezowy oraz większość przyszłych projektów jest również związana z labelem Hed Kandi Records. Singiel „Another Chance” tworzony we współpracy z Maxine Hardcastle pojawi się niebawem nakładem tej wytwórni.

Fotogalerie z udziałem Wez Clarke

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →