Way Out West

Way Out West
House Progressive House
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

W latach 90-tych nastąpił prawdziwy wysyp na brytyjskiej scenie Dance. Z tamtego okresu pochodzą najwięksi tytani gatunku, tacy jak Massive Attack, Leftfield, Underworld czy Orbital. Mniej więcej w tym samym czasie do życia powołany został projekt Way Out West, pod wodzą Nicka Warrena i Jodyego Wisternoffa – dwóch producentów z Bristolu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nick Warren dorastał w otoczeniu muzyki Punk, Reggae i Pop. Pod koniec lat 80-tych zaraził się muzyką House i związał swoją karierę muzyczną z elektroniką. Jest założycielem wytwórni Hope Recordings i twórcą słynnych serii kompilacji „Global Underground” czy „Back To Mine”.

 

Jody Wisternoff to już niemal weteran sceny Dance. Jako nastolatek obracał się głównie w klimatach Hip-Hop, by w latach 80-tych zacząć pierwsze szlify przy muzyce House. Jego pierwsze elektroniczne produkcje przyciągnęły uwagę Nicka Warrena, z którym w 1994 roku założył Way Out West. Jody jest również jednym z czołowych DJów na świecie, grając w klubach niemal w każdym zakątku globu, oraz udzielając się na takich kompilacjach jak „Bliss”, „Kickin” czy „Silver Planet”.

 

Pierwszy wielki przebój „The Gift” dostał się do słynnego „Top Of The Pops” w 1997 roku. Kolejnymi wielkimi produkcjami brytyjskiego duetu były nowa wersja „The First Time Ever I Saw Your Face” Roberty Flack oraz remix słynnego już „Born Slippy” z repertuaru Underworld.

 

Debiutancki album pod tytułem „Way Out West” ukazał się w 1997 roku. Kolejne to „Intensify” (2001), oraz „Dont Look Now” (2004), który jak się potem okazało był przełomowy w ich karierze, zdobywając wyróżnienie za najlepszy album roku. Utwór „Killa” jest po dzień dzisiejszy jednym z najważniejszych w historii gatunku, doczekując się niesamowitej ilości remiksów.

 

Way Out West zawsze byli uważani za producentów, którzy w swoich dokonaniach niemal za każdym razem idą krok do przodu. Łącząc swój wielki talent, pasję i miłość do muzyki Nick i Jody tworzą kompozycje, które są przełomowe, na długo zapadające w pamięci słuchaczy.

 

W roku 2009 panowie Warren i Wisternoff prezentują światu „We Love Machine” – czwarty studyjny album wydany po 16 latach współpracy na scenie. Każde wydawnictwo spod znaku Way Out West powstaje bardzo wolno i niezwykle pieczołowicie, przy udziale najnowszych możliwych technologii. Longplay „We Love Machine” to materiał jedyny w swoim rodzaju, na który warto było czekać aż tyle czasu. Singiel „Only Love”, który jako pierwszy promuje album, został okrzyknięty przez DJów jako jedna z najważniejszych produkcji 2009 roku.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →