Vincenzo

Vincenzo
House Soul
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Vincenzo Ragone, znany w świecie house’u jako Vincenzo. Zawsze nieprzewidywalny w zgłębianiu i prezentowaniu nurtów housowych oraz ich odmian technicznych w eterze od ponad 15 lat. Vincenzo to prawdziwe dziecko eksplozji acid house’u, współpracujący z czołówką Hamburskich producentów oraz dj’ów wyznaczających trendy gatunkowe.

Najważniejszy z nich to teraźniejsza ikona stylu, właściciel potężnej wytwórni Poker Flat – Steve Bug. To w jego wytwórni Vincenzo stawiał pierwsze kroki, by w latach 1995-1997 wydać swoje pierwsze produkcje. Pierwszy solowy album „1-800-Vincenzo” odwzorowujący jego własny wypracowywany oraz zgłębiany styl, wydany w 1998 roku nakładem brylującej ówcześnie wytwórni Dessous, przyjęty został bardzo owacyjnie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Liczne solowe wydawnictwa oraz współpraca z Alexi Delano (aka A.D.N.Y), oznaczają dla niego mnóstwo godzin spędzonych w nowojorskim studio. Owocem współpracy staje się nowy projekt Vincenzo & A.D.N.Y. Dzięki temu jego muzyka zostaje wzbogacona o ciężką dawkę soulu, przemycanego w amerykańskich produkcjach house. Vincenzo staje się postacią rozpoznawalną na całym świecie, już wtedy grając i występując we wszystkich liczących się klubach. Kolejne kolaboracje m.in. z Dj Rasoul, John Buckby aka Schmoov, Marc Schneider (aka Snider) prowadzą do powstania kompilacji „Strip Joint Grooves”, na której ewidentnie słychać fascynację funkiem oraz deep housem.

Kolejne lata to przede wszystkim rozwój i pogłębianie umiejętności o aktualne w ówczesnym czasie trendy w muzyce klubowej. Romans z muzyką techniczną, produkcje minimal techno, to wszystko składa się na powstanie rozpoznawalnego na całym świecie remixu ‘Anne Will’ wydanego dla wytwórni Liebe Detail.

Jego dokonania muzyczne (ponad 100 produkcji) cenią i prezentują największe postacie na scenie muzyki klubowej, w tym m.in. Steve Bug, Laurent Garnier, Josh Wink, Sasse, czy Ian Pooley.

DJ Chart | Vincenzo | 07.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Faded Ranger To Be On The Lookout (Vincenzo Remix) hfn
2 Herbert One Two Three Accidental
3 Bicep NRG106 Aus Music
4 Lake People Night Drive Rumors
5 Wild Culture feat. Lucia Fade Kittball Records
6 Touch & Go Join The Love Train
7 Vincenzo Merry Go Round Dessous
8 Rodriguez Jr. Persistence of Vision Mobilee
9 Kraak & Smaak Where You Been ClubStar
10 Vincenzo & Tyson Ballard Quiet Beauty Anjunadeep
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →