Tocadisco

Tocadisco
Electrohouse House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Kolonia
Wytwórnie:

Tocadisco rozpoczął swoją muzyczną przygodę we wczesnej młodości. Dorastał w małym mieście w Niemczech pod Kolonią. Gra na kilku instrumentach muzycznych i jako nastolatek grywał w kilku zespołach muzycznych. W 1996 roku rozpoczęła się jego kariera DJ’a w klubie w Dusseldorfie – „UNIQUE CLUB”. Z Tocadisco za dekami, klub ten został kilkakrotnie ogłoszony najlepszym klubem w mieście. Takie marki świata mody jak: G-Star, Jeans i Diesel rezerwują Tocadisco na swoje pokazy. Nawet Nino Cerruti zaprosił go do Miland aby grał podczas Tygodnia Mody.

W 2000 roku Tocadisco przeprowadził się do Kolonii i założył własne studio. Produkuje remiksy dla różnych wytwórni. Najbardziej popularnym był remiks do „Lifetimes” Slam’a ( Soma Records). Został ogłoszony jednym z 12 najlepszych remiksów w 2001 roku przez czytelników magazynu GROOVE.

W październiku 2003 roku został przyjęty do Superstar Record – bardzo znanej niemieckiej wytwórni. Jego pierwszy singiel, wydany pod jego własnym imieniem  nosi tytuł: „Nobody likes the records that I play”. Utwór ten grało wielu znanych niemieckich DJ’ów jak np.: Westbam, Moguai, Kid Alex, Boris Dlugosch, Moobootica, i wielu zagranicznych jak: Mylo.

Singiel dotarł na szczyty wszystkich list przebojów muzyki klubowej w Niemczech. W Danii, Norwegii, Ungarii i Polsce znalazł się w pierwszej trójce na listach przebojów i został też wydany w USA, Austarlii, Meksyku, Afryce i w Europie.

Remiksy Tocadisco dla Moguai – „Freaks” (Punx Rec.) i TokTok vs. Nena – „BangBang” ( Warner) również skupiły na sobie uwagę na świecie.
W 2005 roku został ogłoszony przez czytelników „Raveline” najlepszym odkryciem w 2004  roku i znalazł się wśród takich wyróżnionych jak:  Mathew Johnson, John Dahlback,  i Kid Alex.

 AC/OT – „ Corazon Loco EP” ( Superstar) to najświeższy krążek Tocadisco, wypełniony pobudzającymi rytmami elektro. Tocadisco stał się światowej klasy Dj’em i cenionym remikserem. Poza występami w cenionych klubach od Azji po Amerykę Południową, stał się artystą regularnie występującym na najważniejszych festiwalach globu!

DJ Chart | Tocadisco | 08.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Tocadisco Falling (Original Club Mix) Toolroom Records
2 Mario Ochoa Lockdown (Original Mix) 100% Pure
3 Max Bett, Tesla Bassline Heaven (Original Mix) 1605
4 Tocadisco, Lennart A. Salomon Get Away feat. Lennart A. Salomon (Aendy Remix) Toca45 Recordings
5 Libex, Alain Diamond IDRA (Original Mix) Hollister Records
6 Gesaffelstein Pursuit (Original Mix) EMI Music France
7 Hollen Collision (Original Mix) Monique Musique
8 NiCe7 Bassline Soldiers (Pirupa Remix) Noir Music
9 Boris Dlugosch Knalldrang (Original Mix) Poker Flat
10 Tymer, Shadow Child 23 (Original Mix) SubSoul