Tim Hacker

Tim Hacker
Ambient Electronic Experimental
Kraj:
Kanada

Jedna z największych gwiazd szeroko pojmowanej sceny ambientowej. Muzyk pochodzący z Montrealu, który od lat wprawia słuchaczy w osłupienie swoimi nietuzinkowymi wydawnictwami. O wydanie jego płyt zabiegają największe labele! Dotychczas udało się to Mille Plateaux, 8alien, Fat Cat i Kranky. Stylistyka w której porusza się Tim, to kolaż ambientowych plam, połączonych ze ścianą dźwięku wywołująca u słuchacza pełen trans i uczucie braku grawitacji.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po głośnym debiucie w 2001 roku (płyta “Haunt me, Haunt me, do it again”) zwrócił na siebie uwagę całego muzycznego światka. Kolejne wydawnictwo to kolejny sukces – w 2003 prestiżowy i opiniotwórczy magazyn THE WIRE okrzyknął album “Radio Amor” płytą roku 2003!  Od tamtego momentu, Tim nie schodzi poniżej wysokiego, określonego przez siebie, poziomu. Jego albumy sprzedają się jak ciepłe bułeczki nawet wśród fanów muzyki rockowej. Jego ostatni album “Harmony in Ultraviolet” wydany nakładem Krakny, był nominowany w 10 najlepszych ambientowych albumów w 2006.

 

O tym, do jak bardzo wszechstronnego grona muzykow mozna zaliczyc Heckera, swiadczy chociazby fakt, jego pobocznych projektow. Znany jest ze wspolpracy z takimi tuzami jak ISIS, SUNN O))) czy Fly Pan Am. Nie zamyka sie wylacznie na jeden styl. Coraz glosniej mowi sie o tym, ze niebawem Hecker nagra album z prog-metalowym ISIS.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →