The Herbaliser

The Herbaliser
Electronic Funk / R&B Hip-Hop
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Jedna z najbardziej innowatorskich grup zorientowanych na hip hop. W swojej twórczości łączą zgrabnie hip hopowe beaty z gustownymi jazzowymi i funkowymi samplami, a nawet stylowym rapem. Autorzy muzyki filmowej do kultowego filmu „Snatch / Przekręt” jak również do gier Sony Playstation. 

The Herbaliser założyli na początku lat 90-tych Jake Wherry – basista zespołu Propheteers i Ollie Teeba – znany DJ i producent . Od początku związani byli z kultową brytyjską wytwórnią Ninja Tune. Po wydaniu w 1995 roku debiutanckiego albumu Remedies szybko stali się znaczącymi postaciami na brytyjskiej scenie muzycznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Początkowo skupieni na brzmieniach syntetycznych, z czasem odeszli w stronę brzmień żywych instrumentów czego uwieńczeniem był album Something Wicked This Way Comes (2002), gdzie żywa muzyka przeważa nad elektroniczną.

 

Z duetu, Herbaliser rozrósł się do kilkunastoosobowego zespołu muzyków grających na żywo, stając się nie tylko największą gwiazda wytwórni Ninja Tune, ale również znakiem jakości i jej żywą wizytówką!

 

Ich ostatni album Same As It Never Was ukazał w 2008 roku nakładem innej zasłużonej oficyny !K7. W sierpniu tego roku, ukazała się ich kolejna płyta, tym razem jako Herbaliser band – Session 2, będącą zapisem studyjnej sesji z udziałem całego zespołu. Na płycie znalazły się wszystkie najbardziej znane kompozycje duetu.

 

Skład zespołu:

Jake Wherry, DJ Ollie Teeba, Jessica Darling. Ralph Lamb-Horn, Andrew Ross, Chris Bowden, Matt Coleman, Scotty Oats, Oliver Parfitt, Carsten Skov, Micky Moody, Jean Grae

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →