Sweet n Candy

Sweet n Candy
Deep house House Minimal
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Rico Henschel urodził się w Berlinie. To właśnie tam zaczęła się jego fascynacja muzyką elektroniczną, kiedy w wieku kilkunastu lat doświadczył potężnego wrażenia, jakim niewątpliwie była pierwsza Love Parade. I tak w wieku 13 lat, Rico zaczął nałogowo gromadzić vinyle z elektroniką.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Logiczną konsekwencją grania z płyt było rozpoczęcie produkowania własnej muzyki. Nakręcony pomysłami Rico szybko zdobył niezbędną wiedzę do długiej podróży poprzez produkcję muzyki elektronicznej. Jak każdy artysta, ciekawy odbioru na swoją twórczość, Rico zaczął szukać label’u, na którym mogłyby wydać swoje pierwsze produkcje. W listopadzie 2002 roku ukazała się jego pierwsza solowa ep’ka „Vom Tag zur Nacht”, nakładem wytwórni Musik Krause, należącej go legendarnych już Wighnomy Brothers. Kolejny tytuł „Phonoautomatiq’ na label’u Raum…musik okazał się wielkim sukcesem. Już po kilku dniach sprzedaży znalazł się w czołówce listy wpływowego magazynu Groove. Od tego czasu produkcje Sweet n Candy nie przestawały schodzić z playlist światowej sławy dj’ów.

 

Po numerach na raum…musik, lebensfreude rec. i opossum records mogło być już tylko lepiej. Tak też pozostało do dziś. Rico jest obecnie jednym z najbardziej znanych i liczących się niemieckich producentów. Jego muzyka to subtelne połączenie surowych berlińskich wpływów z wibrującymi dźwiękami amerykańskiego house’u. Sweet n Candy odważnie lawiruje w potężnej różnorodności muzyki techno i house, efektem tych poczynań jest niesamowita i niepowtarzalna muzyka. Muzyce Henschel’a nie oparły się nawet takie labele jak Einmaleins Musik, Regular czy też Dumb Unit, z którym związany jest do dziś.

 

Dzięki swojej konsekwencji i jednocześnie innowacyjności Rico, w młodym wieku, dorobił się już obszernej dyskografii. Ze swoimi setami i live’ami zjechał już praktycznie cały świat.

DJ Chart | Sweet n Candy | 08.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Tong & Rogers Ze Demo
2 Harry Choo Choo Romero Phuture (Joris Voorn Remix)
3 Lee Burridge & Matthew Dekay Wongel
4 Penner & Muder Let The Music Play
5 Carlo Lio Let's Get Back
6 Umani Mode HiFi Stories
7 Yago Dark Corw (Roberto Remix) LuckySounds Digital
8 Pan-Pot Happy Birthday
9 Spark Taberner Santa Pod (Exg Remix) Ketra
10 Grave Electrocity Soundwaves
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →