Stimming

Stimming
Deep house House Tech House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hamburg
Wytwórnie:

Martin Stimming urodził się w miejscowości Giessen w Niemczech. Z muzyką miał styczność od dziesiątego roku zycia – uczył się grać na takich instrumentach jak skrzypce, fortepian i perkusja. Niespełna pięć lat później odkrył muzykę elektroniczną. W tym czasie jego mentorami były takie postaci jak DJ Krush i Grooverider.

Jednak to muzyka techno ukształtowała jego muzyczną osobowość. Mieszkał wtedy w Butzbach, małym miasteczku w pobliżu Frankfurtu – wpływ takich postaci jak Chris Liebing i Sven Vaeth, spowodowały że postanowił spróbować swych sił za deckami. Po krótkim czasie odkrył inna pasję – zdał sobię sprawę że tworzenie muzyki daje więcej przyjemności niż samo granie – wziął się więc za produkcję i zapisał się do School of Audio Engineering w Hamburgu. Muzyka stała się najważniejszą rzeczą w jego życiu. Kolejne dwa lata to wspołpraca w ramach projektu Gebrueder Ton, oraz początki kooperacji z wytwórnią Diynamic (Solomun i Adriano).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego debiut na Diynamic to Ep’ka  Diynamic 006 Feuervogel którą wyporodukował wraz z Solomunem. Kolejna Ep’ka Diynamic 008 to z kolei jego pierwszy solowy singiel na winylu. Jego ostatnia EP’ka dla wytwórni Ben’a Watta –  Buzzin Fly –  KleineNachtmusik EP zachwyciła takie postaci muzyki klubowej jak Josh Wink, Laurent Garnier, Will Saul, Funk D’Void i wielu innych. Całkiem niedawno serwis muzyczny beatportal.com typował najnowszy utwór Stimminga- Una Pena do hymnu Ibizy 2008. Jeden z utworów Stimminga – Danke ukazał się ostatnia na najnowszej kompilacji Azuli – Headliners nagranej przez D.Ramireza. To wszystko sprawia, że nazwisko Stimming usłyszymy jeszcze nie raz!

DJ Chart | Stimming | 10.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Solomun Intro (Original Mix) Diynamic Music
2 Roman Fluegel Song With Blue (Original Mix) Dial Records
3 Motor City Drum Ensemble L.O.V.E. (Original Mix) Studio !K7
4 David August True Romance (CD Version) Cocoon Recordings
5 Stimming Challenge The Air (Original Mix) Diynamic Music
6 Solomun See You Everyday Alone (Original Mix) Diynamic Music
7 Audiojack No Rest For The Wicked (H.O.S.H. Remix) Gruuv
8 Lovebirds Want You In My Soul feat. Stee Downes (Original Mix) Winding Road
9 Zomby Natalia's Song (Original Mix) 4AD
10 John Tejada The Dream (Original Mix) Kompakt
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →