Steve Bicknell

Steve Bicknell
Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Bezkompromisowy, ekspresyjny i unikatowy – taki jest dancefloor Steve’a. Bicknell stał się uosobieniem cyklu imprez Lost, a także muzyką elektroniczną w Londynie, do pionierów których należy. Lost należy do jednych z najbardziej innowacyjnych, konsekwentnych i renomowanych cykli imprez z muzyką techno. Steve jako pierwszy bookował artystów takich jak: Jeff Mills, Basic Channel, DJ Rolando, DJ Rush, Fumiya Tanaka, Richie Hawtin, Dan Bell, Suburban Knight, DJ Funk, Robert Hood… nie wspominając już o edycjach z Derrickem Mayem, Kevinem Saundersonem, Juanem Atkinsem czy Laurentem Garnierem.

Jednak Steve zaczynał jeszcze zanim pojawiło się Lost. Stawiał podwaliny wczesnej scenie rave w UK, m.in. na legendarnych Energy Parties…Tamta ścieżka doprowadziła go do spotkania z Paulem Oakenfoldem, na którego labelu Perfecto wydał swoje pierwsze utwory. Spodziewano się po nim, że podąży bardziej komercyjną ścieżką, ale na szczeście się tak nie stało. Oddał się techno-alternatywie i zwiedził z kejsem pół świata Japonię, Europę, Australię, Amerykę Północną…Poza jego referencjami jako dja, warto napisać kilka słów o produkcji muzyki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Steve znany jest głównie z wydawnictw minimal techno (np. remixy dla Beltrama na Tresorze) ale wydawał też sporo innej muzyki np. cosmic disco…Talentu i renomy tego gościa nie można po prostu przecenić.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →